У Відкритому офісі «БПП «Солідарність» в День пам’яті жертв геноциду кримських татар відбувся перегляд документального фільму «Мустафа»

18 травня у Відкритому офісі «БПП «Солідарність» у День пам’яті жертв геноциду кримських татар відбувся перегляд документального фільму «Мустафа»

Показ фільму організований ГО “Солідарна Молодь” та освітньою кримськотатарською платформою Q-HUB.

«Наша організація вирішила в День пам’яті жертв геноциду кримських татар показати фільм «Мустафа». Ми вважаємо, що лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв –  це наставник, це жива історія, борець за права кримських татар», – сказала генеральний секретар ГО «Солідарна Молодь» Дінара Габібуллаєва перед початком показу фільму.

За її словами, для молоді дуже важливо отримувати правдиву інформацію про депортацію кримських татар.

У свою чергу голова ГО «Солідарна Молодь» Оксана Гома нагадала, що фільм про лідера кримських татар Мустафу Джемілєва був показаний в Брюсселі в січні цього року. Показ фільму організувала депутат Європейського парламенту Ребекка Хармс, яка проводила конференцію стосовно захисту прав кримських татар та ситуації в анексованому Криму.

«Вперше в житті мені спало на думку, що про історію можна прочитати в книзі, а у фільмі ти наочно бачиш емоції людини, яка своє життя асоціює з боротьбою, в першу чергу, за право свого народу жити на вільній землі. Цей фільм мене і  багатьох в залі вразив до сліз. Ми б хотілося, щоб і наша молодь поділяла емоції і переживання кримськотатарського народу», – сказала О. Гома.

Нагадаємо, 18 травня 1944 року розпочалася вимушена депортація кримських татар радянськими військами. Сьогодні цю дату визначають як День пам’яті жертв геноциду кримських татар.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.