Березенко: Частка фінансування будівництва амбулаторій у сільській місцевості за рахунок місцевих бюджетів може бути зменшена

Про це народний депутат України, член підкомітету Верховної Ради з питань контролю реалізації медичної реформи Сергій Березенко сказав під час виступу на конференції «Імплементація програми Президента України. Медична реформа у сільській місцевості».

Конференція відбулася у Відкритому офісі «БПП «Солідарність» для голів ОТГ, представників медичної галузі, активістів партії з десяти областей України.

«Сьогодні відбудеться нарада з розгляду проекту постанови уряду щодо коефіцієнту співфінансування. Думаю, що ми зможемо зменшити цей відсоток. Ми вийдемо на таку цифру, яку теоретично в бюджеті можна буде знайти. У нас є серйозні очікування, що воно значно зменшиться. Думаю, що ми зможемо його зменшити до 5%», – сказав С. Березенко.

Він нагадав, що на сьогодні в Україні існує  4 тис. амбулаторій і 12 тис. 700 ФАПів.

«Лише у 28% цих закладів є водозабезпечення, у 18% є санвузли. Забезпечення необхідним лікарським обладнанням знаходиться на рівні 20%, автотранспорт є тільки у 17%. Тобто у нас із 4 тис. амбулаторій реально функціонуючими можна вважати близько 25%, решта амбулаторій потребують тотальної реновації», – зазначив С. Березенко. Він наголосив на необхідності будувати нові сучасні амбулаторії.

«Усі амбулаторії, які профінансує держава, це будуть нові сучасні амбулаторії затвердженого типу. Ні народні депутати, ні офіційний Київ не має в ці процеси втручатися. Ви визначатиме самі, хто буде підрядником, хто зробить це якісно, але є тільки одне прохання – зробити ці речі типовими. У будь-якому селі будь-якої області  українець чи гість нашої країни має побачити однакові гарні, сучасні, європейські медичні амбулаторії», – зауважив С. Березенко.

Він також нагадав, що з 1 липня почне діяти механізм фінансування  лікарів за новим принципом через Національну службу здоров’я.

За словами радника МОЗ Олексія Яременка, в міністерстві очікують, що до кінця 2018 року декларації з лікарями підпишуть близько 50% населення України.

«Неможливо підписати все населення України за 2 чи 3 місяці. Насправді ми очікуємо, що до кінця року не більше 50% населення України підпише декларації з лікарями», – сказав він.

Учасникам конференції також були надані розроблені офісом партії «БПП «Солідарність» «9 кроків імплементації проекту медичної реформи для сільської місцевості». Ці кроки передбачають підбір ділянки для нової амбулаторії, погодження проекту, визначення джерел фінансування, підбір оснащення, проведення закупівель, налагодження роботи з постачальниками, вирішення кадрових питань, впровадження системи електронної медицини, освоєння роботи в системі телемедицини.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.