У Відкритому офісі «БПП «Солідарність» відбувся Public Talks з народним депутатом Ніною Южаніною

У Відкритому офісі «БПП «Солідарність» відбувся Public Talks з народним депутатом України (фракція Партії «Блок Петра Порошенка»), головою Комітету з питань податкової та митної політики Ніною Южаніною.

Учасники дискусії обговорили створення Бюро Національної фінансової безпеки України (НБФБУ), впровадження акцизної електронної марки, введення податку на виведений капітал, акцизної політики, ситуацію з автомобілями на так званих «єврономерах», директиву ЄС стосовно вартості цигарок.

Стосовно НБФРУ Н. Южаніна зазначила, що Бюро не має підпорядковуватися виконавчій владі і має бути незалежним.

«Я сьогодні всім міжнародним експертам кажу, що новий орган не може бути в системі органів виконавчої влади. Великі злочини зазвичай формуються на рівні ухвалення підзаконних актів, які готуються кожним міністерством і затверджуються Кабінетом міністрів. Хто ж сам проти себе буде працювати? Тому якщо ми справді налаштовані боротися з економічними злочинами і забезпечувати фінансову безпеку крани, то такий орган має бути незалежним і  рівновіддаленим», – сказала Н. Южаніна.

Коментуючи ситуацію щодо автомобілів на іноземних номерах, Н. Южаніна зазначила, це питання необхідно вирішити до виборів, щоб політичні сили на ньому не спекулювали.

«Не хотілося, щоб це питання справді втягувалося в політичну боротьбу перед виборами, коли кожна політична сила буде обіцяти його вирішити, не враховуючи величезну кількість проблем, які навколо цього виникають. Я буду наполягати, щоб найшвидше надали свою думку всі міністерства, які причетні до цього питання», – додала Н.Южаніна.

Вона наголосила, що комітет вже напрацював нові пропозиції щодо ставок акцизного податку при розмитненні автомобілів. «Сьогодні треба думати над тим, як вирівняти умови. Саме над рівними можливостями ми зараз і працюємо, ми вже напрацювали нові пропозиції щодо встановлення ставок акцизного податку при розмитненні автомобілів для першої реєстрації в Україні. У разі погодження всіма гілками влади вони будуть стосуватися буквально всіх автомобілів», – додала Н. Южаніна.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.