Віталій Запека: Завдяки підтримці небайдужих людей я зібрав кошти на видання книги

30 травня за рішенням конкурсної комісії переможцем конкурсу громадських проектів «Відкрита Солідарність» став проект «Батальйон «Полтава». Роки війни. Документальна фотокнижка з розповідями», поданий ГО «Всеукраїнська спілка учасників АТО, Бойових дій та Миротворчих місій». Керівник проекту – Віталій Запека – розповів про історію створення книги.

Віталій – доброволець батальйону спецпризначення «Полтава», відомий фотохудожник, один з кращих фотопортретистів на пострадянському просторі. Воював з лютого 2015 року по лютий 2018 року у «гарячих» точках АТО.

«Я носив з собою фотоапарат з першого дня на фронті. На третій день служби через це хлопці дали мені позивний «Спілберг», – сказав Віталій. – Коли я публікував фото, читачі вимагали, аби я дав опис знімкам. І на мій подив, більше лайків було під моїми оповіданнями, ніж під самими фотографіями. І одного разу так сталось, що я опублікував оповідання без фото».

Віталій Запека публікував фото у «Фейсбуці», газеті «Болград», журналі «Мілітарист», у книзі Авакова «Добробати», його фото зараз знаходяться у музеях та Державному архіві. Загалом він зробив понад 10 000 знімків.

«Книга «Батальйон «Полтава». Роки війни» була задумана давно. Спочатку вона мала називатись «Батальйон «Полтава» Рік війни», але історія розпорядилась інакше. Два місяці я готував макет, підбирав фото, оповідання. Практично весь дизайн і макет книги я зробив самостійно.

Звернувся до небайдужих людей, зібрав кошти, додав свої та віддав  видавцю, який виявився не зовсім порядним. Видавець заявив, що зібраних коштів (16 тис. грн) не вистачає, я переконав керівництво МВС Полтавської області дофінансувати книгу, вони дали 20 тисяч. З того часу минув рік і вісім місяців, а книга так і не вийшла. Її чекають дуже багато людей, замовили бібліотеки і військові частини Новоайдару, Сєверодонецька, її просить Полтавський музей, Київський музей АТО, музей МВС Полтави та ін.

Випадково побачив у «Фейсбуці» оголошення про конкурс громадських проектів «Відкрита Солідарність», звернувся до керівництва ГО учасників АТО, членом якого я є, мені пішли назустріч, посприяли, призначивши мене керівником проекту. Далі справа була за читачами, яким подобаються мої оповідання і фото, саме завдяки їм вдалось зібрати голоси. Принагідно хочу подякувати всім, хто мене підтримує».

Оксана Гома – голова ВГО «Солідарна Молодь» повідомила: «У нас є 10 днів для підписання договору на реалізацію проекту, після цього перераховуються кошти на рахунок ГО, замовляється видавництво книжки і ми призначаємо дату презентації. Плануємо презентацію через півтора місяця».

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.