Євроатлантичний вибір України може бути зафіксовано в Основному законі вже восени – Ірина Фріз

Сьогодні народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», Голова постійної делегації Верховної Ради в Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз у Відкритому партійному офісі провела презентацію видання «NATO: Український вибір».

В ході презентації, Ірина Фріз зазначила, що, згідно з результатами соціологічних досліджень, 36% громадян визнають, що недостатньо поінформовані про НАТО, 16% – не поінформовані зовсім: «За рік, що минув, команда проекту «Україна-Солідарність-НАТО» провела серію регіональних семінарів щодо висвітлення засад та принципів діяльності НАТО, напрямків роботи, прийняття рішень в Альянсі тощо. В ході них ми побачили, що навіть попри домінуючу підтримку вступу України в НАТО, є перелік постійних питань, на які люди шукають відповідей», – зазначила вона.

«Саме тому, в рамках реалізації проекту «Україна – Солідарність – НАТО», ми вирішили зробити перший крок та створити книжку, яка б була побудована за принципом «питання – відповідь». Чому така назва? На рівні законодавства ми вже зафіксували нашу мету набуття членства в НАТО. Зараз ми очікуємо, що Президент України ще до завершення поточної сесії внесе до Верховної Ради проект змін до Конституції України, якими буде зафіксовано в Основному законі положення про європейську та євроатлантичну інтеграцію України. Це дасть нам упевненість, що жодні виборчі процеси не відвернуть нашу країну з обраного шляху», – заявила Ірина Фріз.

За словами парламентаря, після ухвалення проекту закону у першому читанні, Конституційний суд міг би розглянути його на відповідність Конституції і дати відповідь ще до початку осінньої сесії: «Відтак, євроатлантичний вибір України може бути зафіксований в Конституції України вже восени поточного року».

Ірина Фріз також зазначила, що завдяки роз’яснювальній роботі, кількість прихильників НАТО в Україні невпинно зростає: «Книга дає відповіді на 42 актуальних питання, що спростовують найбільш поширені міфи про НАТО, на яких досі спекулює російська пропаганда. Це відповіді на питання, що спираються на юридичну базу НАТО, історичні факти, заяви конкретних політиків країн-членів та керівників Альянсу, цифри та офіційні статистичні показники. Сподіваюся, що ознайомлення з інформацією, що міститься в книзі, дасть можливість по-новому побачити НАТО: поза міфами та ворожою пропагандою», – наголосила Ірина Фріз.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.