Люди з інвалідністю ініціюють створення Всеукраїнського громадянського конгресу Людяності

Питання щодо створення такого Конгресу обговорили у «Відкритому офісі» БПП «Солідарність» представники громадських організацій, зокрема ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів», Всеукраїнської організації «Інтелектуальна Україна», Всеукраїнської організації «Суспільна служба України», Конгресу громадських об’єднань України, Творчого об’єднання «Середовище Буття», Українського конгресу інвалідів.

«Люди з інвалідність ініціюють створення Всеукраїнського громадянського конгресу Людяності «Моя Українська земля та люди на ній» для постійного моніторингу дотримання чиновниками прав, свобод і інтересів українців, збору фактів та інформації про порушення прав і свобод інвалідів, імплементації міжнародного права в українське законодавство щодо прав інвалідів»,- сказала Голова ВГО «Український конгрес інвалідів» Ірина Крошко.

Вона зазначила, що люди з інвалідністю мають налагоджувати контакти між собою і разом відстоювати свої права. «Якщо ми не почнемо говорити про те, що у кожного з нас є проблеми, пов’язані з невиконанням законодавства щодо захисту прав інвалідів, це означає, що ми не чуємо один одного. Для розв’язання цих проблем ми вирішили створити постійно діючий майданчик – Всеукраїнський громадянський конгрес Людяності «Моя Українська земля та люди на ній»,- додала І. Крошко. Вона повідомила, що на сьогодні близько десяти народних депутатів погодилися підтримати такий Конгрес. І. Крошко також повідомила, що виконавча влада поки що вивчає питання про підтримку створення такого Конгресу. «Ми отримали відповідь про те, що всі наші меморандуми передані на вивчення міністру соціальної політики. Вивчають вже п’ять місяців»,- сказала І. Крошко.

«Нам треба сьогодні обговорити, яким буде цей постійно діючий майданчик, для цього ми зібралися з керівниками громадських організацій, активістами, які обізнані з проблемами, статистикою. Вони є головами Громадських рад державних установ. Сьогодні ми вирішили обійтися без представників влади. Я хочу почути ваші думки, як створити цей майданчик, щоб нас почули всі люди»,- додала І.Крошко.

Вона зазначила, що Всеукраїнський громадянський конгрес Людяності «Моя Українська земля та люди на ній» захищатиме права всіх громадян, а не тільки людей з інвалідністю.

«До нас звернулися не тільки люди з інвалідністю, а й інші люди, і виявляється, що проблеми у нас абсолютно однакові. Тому ми вирішили поширити цей майданчик не тільки на людей з інвалідністю, а й інших громадян, чиї права можуть порушуватися»,- наголосила І. Крошко.

«Ми можемо ухвалити рішення про створення такого постійно діючого майданчика ближчим часом. Саме від нас залежить, як буде напрацьоване єдине бачення вирішення проблем, які стоять як перед людьми з інвалідністю, так і фізично здоровими людьми»,- сказав Голова громадської ради Фонду соціального страхування України, голова ГО «Всеукраїнська громадська організація «Український парламент працездатних інвалідів» Володимир Петровський. Він зазначив, що цивілізованість будь-якої країни визначається передусім ставленням до людей з інвалідністю, людей похилого віку, сімей з дітьми.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.