У «Відкритому офісі» БПП «Солідарність» відбувається семінар з питань здійснення публічних закупівель

Семінар-практикум проводиться для працівників сфери публічних закупівель Київської області.

Учасники семінару ознайомляться з нормативною базою в сфері публічних закупівель та організаційними засадами здійснення публічних закупівель. Вони також пройдуть практичний курс здійснення електронних закупівель в режимі он-лайн.

Директор Департаменту регулювання публічних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Лілія Лахтіонова розказала учасникам семінару про базові норми законодавства в сфері публічних закупівель, правові та організаційні аспекти здійснення публічних закупівель в системі «Prozorro».

«Я хочу вам подякувати, що ви кожного дня приділяєте багато уваги публічним закупівлям і проводите їх якісно, оскільки всі розуміють, що плодами цієї праці ми всі користуємося – це і дороги, по яким ми їздимо, і медикаменти, які нам виписують в лікарнях, це і харчування дітей в дитячих садочках»,- сказала Л. Лахтіонова.

За її словами, згідно Закону «Про публічні закупівлі» є можливість в різний спосіб організувати закупівельну діяльність. «Традиційний спосіб – це створення Тендерних комітетів, які безпосередньо займаються проведенням закупівель. Також є можливість брати в штатний розпис уповноважену особу, яка повністю відповідає за планування проведення процедури закупівлі. Третя можливість, яка на цей час ще не реалізована в повному обсязі, а тільки в пілотному проекті – це централізовані закупівельні організації. Законом передбачено, що такі централізовані закупівельні організації можуть здійснювати закупівлю в інтересах інших замовників. На яких умовах і в якій спосіб це буде проводитися має бути визначено постановою КМУ. Проект постанови вже розроблено, відбувається внутрішнє узгодження, і після того як він буде готовий, в регіонах вже можуть ухвалювати рішення про створення таких централізованих організацій»,- зазначила Л.Лахтіонова.

Начальник відділу навчання та підтримки користувачів державного підприємства «ПРОЗОРРО» Надія Бойко поінформувала про основні принципи функціонування системи «Prozorro» та правила роботи з нею.

Представники електронного торговельного майданчика «OPEN TENDER ЗАКУПІВЛІ» (ТОВ «Юкрейн Проперті Групп») Олена Кисіль та Наталія Литвинчук розповідатимуть про практичний курс здійснення електронних закупівель з використанням системи «Prozorro» в режимі он-лайн.

Крім того, державний уповноважений Антимонопольного комітету України Світлана Панаіотіді розкаже про порядок оскарження процедур закупівель в АМКУ, види скарг та строки їх подання, процедура розгляду скарг, відповідальність за порушення законодавства.

Також в семінарі візьме участь заступник директора департаменту – начальник відділу моніторингу закупівель Департаменту моніторингу та перевірок закупівель Державної аудиторської служби України Любомира Лавринець, яка розкаже про державний фінансовий контроль публічних закупівель, проведення перевірок, онлайн моніторинг Держаудитслужби, реалізацію вимог про усунення виявлених порушень, відповідальність за порушення законодавства про закупівлі.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.