У Відкритому офісі обговорили проблеми виборчого процесу із делегацією IFES

Делегація Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) побувала у Відкритому офісі партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» і обговорила з керівником юридичного відділу партії Борисом Сікліцьким проблеми виборчого законодавства та виборчого процесу в Україні.

Старша радниця з виборів, IFES Україна, Юлія Шипілова розповіла про завдання міжнародної команди експертів IFES в Україні. Делегація проводить в Україні комплексну оцінку доброчесності виборчого процесу, зокрема розглядаються окремі складові виборчого процесу та створюється карта ризиків для доброчесності виборчого процесу.  Звіт,  який буде підготовлений на основі аналізу, стане основою пропонованого IFES плану реформ виборчого законодавства

Міжнародна радниця з юридичних питань IFES та керівниця місії з ОДВП Кетрін Еллена порушила питання дотримання гендерних квот у партійних списках, а також поцікавилася практикою застосування державного фінансування партій.

«У чинному законодавстві України немає переліку тих видів витрат політичних партій, які можна здійснювати за рахунок коштів, виділених з державного бюджету на фінансування їхньої статутної діяльності. Немає і переліку тих видів витрат партій, пов’язаних з участю у загальнонаціональних та місцевих виборах, які не можна здійснювати за рахунок цих коштів. Все це призвело до абсолютного нерозуміння партіями того, на які потреби їм можна використовувати ці кошти, а на які – ні. Які витрати на статутну діяльність є законними та цільовими, а які ні. Це дає широке поле для зловживань як з боку партій, так і контрольних інституцій», – зауважив Борис Сікліцький.

Старший експерт з питань виборчого та конституційного права доктор Мануель Уоллі підняв проблематику реєстрації політичних партій.

Старший експерт з питань організації і проведення виборів Герман Тіль порушив питання формування виборчих комісій та підготовки спостерігачів.

Фахівчиня IFES із виборчих досліджень Ліза Реппелл цікавилася українською  практикою запобігання порушень виборчого законодавства.

Борис Сікліцький детально проінформував членів делегації IFES про поточний стан виборчого законодавства та проблематику виборчого процесу.  «З-поміж низки проблем, які можна виділити, є необхідність підвищення професійної підготовки та навчання учасників виборчого процесу. Зокрема, членів виборчих комісій, підвищення їх рівня оплати праці. А також недостатньо прозорий процес призначень керівного складу виборчих комісій з боку ЦВК. Крім того, ми вважаємо нечіткою та недосконалою процедуру відкликання депутатів місцевих рад, яка не дозволяє повною мірою забезпечити відповідальність обраних депутатів перед своїми виборцями, а також перед політичними силами, які їх делегували в органи місцевого самоврядування», – заявив Б.Сікліцький.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.