Володимир Петровський: Монетизація пільг на проїзд ускладнить пересування людям з інвалідністю

У Відкритому офісі «БПП «Солідарність» відбулося засідання Відкритого Громадського комітету з прав людей з інвалідністю на тему  “Становище людей з інвалідністю в Україні: потреби, проблеми і шляхи їх вирішення”.

На засіданні обговорювалися питання щодо монетизації пільг, пошуків механізмів захисту людей з інвалідністю, імплементації Конвенції ООН з прав людей з інвалідністю до чинного законодавства України.

Голова ГО “Всеукраїнська громадська організація “Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів” Володимир Петровський зазначив, що монетизація пільг на проїзд ускладнить пересування людям з інвалідністю. «Це надзвичайно болюче питання для людей з інвалідністю, літніх людей, сімей з дітьми», – сказав він.

За словами В. Петровського, планується створити Комітет з прав людей з інвалідністю і першим питанням, яке розглядатиме цей комітет, буде монетизація пільг. «По суті, сьогоднішня наша зустріч – це одне з перших засідань нашого комітету по відпрацюванню пропозицій щодо захисту інтересів людей з інвалідністю», – додав він.

«Ми обговорили питання про те, що нам необхідно об’єднуватись, проте треба собі намалювати ту зірочку, до якої ми маємо іти. Нам необхідно визначитися як діяти, яка у нас місія, якого результату ми маємо досягти. Тобто ми маємо поставити собі мету», – зазначила Голова ВГО «Український конгрес інвалідів» Ірина Крошко.

За її словами, на засіданні Комітету з прав людей з інвалідністю також необхідно вирішити, яким чином змусити чиновників виконувати як Конституцію України стосовно прав інвалідів, так і міжнародні документи. «Я перечитала заключні зауваження Комітету ООН з прав інвалідів. Необхідно не тільки ратифікувати, а й імплементувати норми міжнародного права щодо прав інвалідів. Має бути відповідальність за невиконання міжнародних норм», – додала І. Крошко.

«Ми пішли в Кабінет міністрів з вимогою імплементувати міжнародне право, яке Україна ратифікувала. Нам сказали, що є робочі групи, ми цим займаємось… Ми так зрозуміли, що нам хотіли сказати «не заважайте нам». У зв’язку з цим нам треба чітко зрозуміти, що ми маємо добитися головного – імплементувати міжнародне право, тобто всі акти, які Україна погодилася виконувати, і добитися персональної відповідальності кожного чиновника за невиконання конкретних законів і Конституції передусім. Тоді у нас буде порядок», –  вважає І.Крошко.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.