Березенко: Декларації з лікарями вже підписали майже 9 млн українців

Про це народний депутат України, член підкомітету Верховної Ради з питань контролю реалізації медичної реформи Сергій Березенко сказав під час виступу на конференції «Імплементація програми Президента України. Медична реформа у сільській місцевості».

Конференція відбулася у Відкритому офісі «БПП «Солідарність» для голів ОТГ, представників медичної галузі Дніпропетровської, Рівненської, Івано-Франківської, Тернопільської, Луганської та Донецької областей.

«Можу констатувати, що вже 8 млн 791  тис. пацієнтів підписали свої індивідуальні декларації з сімейними лікарями. Це означає, що реформа дуже стрімко просувається», – сказав С. Березенко.

За його словами, українці підписали контракти з майже 21 тис. лікарів.

С. Березенко також повідомив, що вже розроблено, обговорено і погоджено проект спроможної мережі в кожній області.

«На  сьогодні ми можемо констатувати, що в програмі реформування сільської медицини беруть участь 664 населені пункти, в яких до кінця року мають бути збудовані нові сучасні амбулаторії. Це 17% від існуючих амбулаторій. Це перший етап, програма має бути продовжена наступного року», – зазначив С. Березенко.

Він також наголосив, що Кабінет Міністрів знизив частку співфінансування будівництва амбулаторій з 20% до 10%.

«Багато керівників ОТГ висловлювали занепокоєння з приводу 20% ставки співфінансування. Ми змогли переконати Кабінет Міністрів і вийшли на 10% ставку співфінансування. Крім того, з цієї 10% ставки ми окремо вивели питання щодо придбання транспорту для кожної амбулаторії. Закупівля автотранспорту службового  використання буде окремо фінансуватися з коштів державного бюджету, а саме з тих 5 млрд грн, які передбачені на цей рік і які вже знаходяться на казначейських рахунках в обласних державних адміністраціях», – додав С. Березенко.

С. Березенко також відвідав експозицію про будівництво, обладнання та програмне забезпечення амбулаторій, яка демонструвалася у Відкритому офісі  рамках конференції «Імплементація програми Президента України. Медична реформа у сільській місцевості».

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.