Всі області України вже затвердили спроможні мережі медичних амбулаторій у сільській місцевості

В рамках реформи сільської медицини, ініційованої Президентом України Петром Порошенком, у всіх областях України вже затверджені спроможні мережі закладів надання первинної медичної допомоги. Про це народний депутат України, член підкомітету Верховної Ради з питань контролю реалізації медичної реформи Сергій Березенко сказав під час виступу на конференції «Імплементація програми Президента України. Медична реформа у сільській місцевості», яка відбулася у Відкритому офісі БПП «Солідарність».

«Розпорядженнями голів обласних державних адміністрацій затверджено спроможні мережі по всім областям. На сьогодні в програмі реформування сільської медицини беруть участь 664 населені пункти, у яких до кінця року мають бути побудовані нові сучасні лікарські амбулаторії. Це буде близько 17% від загальної кількості медичних амбулаторій»,- сказав С. Березенко. Він нагадав, що на розбудову закладів первинної меддопомоги у сільській місцевості державою виділені необхідні кошти – 4 млрд грн субвенції на розвиток сільської медицини, які було закладено у бюджеті в 2017 році, та ще 1 млрд грн, передбачений у субвенції на цей рік.

«Затверджена спроможна мережа дасть можливість на кожну амбулаторію отримати абсолютно чітке і достатнє фінансування з державного бюджету»,- запевнив С. Березенко.

Він також зазначив, що на сьогодні є розуміння, яким чином перейти до будівництва амбулаторій. «Зараз іде період проведення тендерів, я розумію, що всі вже чітко визначилися з місцем розташування нових сільських медичних амбулаторій», – сказав С. Березенко. Він нагадав, що МОЗ затвердив примірний табель оснащення нових амбулаторій. «Ми маємо не втратити жодної секунди для того, щоб вже в жовтні-листопаді розпочали вводити нові медичні амбулаторії в експлуатацію», – наголосив народний депутат.

С. Березенко також закликав учасників конференції повідомляти про нечесні будівельні компанії, які хочуть займатися будівництвом нових медичних амбулаторій. «Що стосується будівництва, можливо, з’являються якісь компанії, які говорять, що тільки з ними можна проектувати і будувати медичні амбулаторії. Я б хотів одразу зазначити, що це абсолютно непогоджена позиція, абсолютно корупційна позиція, давайте нам такі сигнали і ми будемо дуже жорстко на це реагувати. Ви самі ухвалюєте рішення на місцях – як і з ким будувати амбулаторії для того, щоб цей процес був ефективним», – зазначив народний депутат.


Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.