Декларації з лікарями вже підписали понад 11 млн українців – Сергій Березенко

Про це народний депутат України, член підкомітету Верховної Ради з питань контролю реалізації медичної реформи Сергій Березенко сказав під час виступу на конференції «Імплементація програми Президента України. Медична реформа у сільській місцевості».

DSC02966

Конференція відбулася у Відкритому офісі «БПП «Солідарність» для голів ОТГ, представників медичної галузі Житомирської, Кіровоградської, Харківської, Миколаївської, Київської та Чернігівської областей. «Станом на 3 липня декларації з лікарями підписали 11 млн 266 тис українців. Декларації підписані майже з 22 тис. лікарів первинної ланки»,- сказав С.Березенко. За його словами, наразі відбувається процес переоформлення 1 тис 267 медичних закладів у комунальні неприбуткові медичні заклади.

DSC02967

С.Березенко повідомив, що у Мін’юсті зареєстровано наказ Мінрегіонрозвитку про затвердження вимог та зразків щодо проектів повторного використання для закладів охорони здоров’я у сільській місцевості. Він також зазначив, що станом на сьогодні вже три області отримали погодження власних проектів медичних амбулаторій Комісією, створеною Мінрегіонрозвитку і МОЗ. «З моменту погодження і офіційного наказу Мінрегіонрозвитку ви вільні використовувати ті кошти, які у вас є на казначейських рахунках в ОДА. Кіровоградська, Полтавська і Рівненська області впродовж 1-2 тижнів вже зможуть безпосередньо розпочати цей процес», – додав він.

Крім того, С.Березенко наголосив, що МОЗ  спільно з міжнародними партнерами і  Мінрегіонрозвитку відпрацьовують механізм реалізації проекту телемедицини як невід’ємної частини медичної реформи. «Має бути забезпечена можливість дистанційної діагностики для постановки правильних діагнозів і підвищення порятунку людських життів саме в селі, чого у нас на сьогодні немає. Ми працюємо з Канадою, країнами Балтії, які вже імплементували  систему телемедицини. Я думаю, що цей проект буде розроблений до осені»,- сказав народний депутат.

 

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.