У ”Відкритому офісі” БПП ”Солідарність” відбувся Public Talks з українською групою ”Kozak System”

KOZAK SYSTEM (”Козак Сістем”) — український рок-гурт, який постійно представляє сучасну Україну на європейських та світових музичних фестивалях.

Учасники групи: Іван Леньо – спів, акордеон, клавішні; Олександр Дем’яненко- гітара, мандоліна, спів; Володимир Шерстюк – бас- гітара, спів; Сергій Борисенко – ударні, спів; Сергій Соловій- труба, спів, клавішні.

Російська музика лунає в нашому повсякденному ефірі, які наслідки це має і чи варто її якнайшвидше витіснити сучасною українською  музикою? Чому українці продовжують споживати російську попсу- це меншовартість чи дефіцит якісного національного продукту?

 Фронтмен групи Іван Леньо: На сьогоднішній день будь-яка інформація, будь-який продукт, який приходить до нас з-за ”поребрика”, є шкідливим, оскільки для нас не стоїть питання хто ворог, для нас це чітка складова, у нас є єдиний ворог, звати його Росія… Навіть дискусія тут неможлива з приводу того, чи варто українцям споживати російські продукти. На сьогодні кожен продукт – інтелектуальний чи матеріальний – є продуктом, до якого домішана величезна кількість ”русского мира”, тобто тієї доктрини, від якої ми відриваємося. Інтелектуальна зброя не менш небезпечна.

Чи потрібна зараз Єдина помісна церква?

Фронтмен групи Іван Леньо: Має бути розуміння всіх людей, у яку церкву йти. Якщо людина свідомо буде іти в ту церкву, де правлять службу українською мовою, то автоматично російська церква просто припинить своє існування. Питання нашої віри і нашого буття – це непросте питання. Ми спостерігаємо певний оксюморон в тому, що кожен з нас дуже набожний, кожен з нас вважає себе християнином, натомість вчинки, які ми робимо, дуже далекі від доктрини, яку сповідує християнство. А якщо ми починаємо говорити ще про бачення християнства московитами, то, пробачте, знайти там Бога в тих ФСБешно – психологічних викрутасах дуже непросто. Мені видається, що нам не потрібно аж так сильно заглиблюватися в релігію, а потрібно хоча б спробувати виконувати три заповіді, які існують в кожній релігії: не вбий, не кради, не бреши. Якщо ти виконуєш ці життєдіяльні, фундаментальні істини, то я не дуже розумію, для чого тоді взагалі ходити кудись. Якщо ти хочеш спілкуватися з Богом, то достатньо будь-якого місця, де ти можеш усамітнитися. Якщо ти для себе цей кодекс визначив і намагаєшся по ньому жити, то жоден піп, особливо московський, не буде тобі розказувати як жити. На жаль, у нас в Україні величезна кількість людей, які  хочуть поводиря. Оце «цар в голові» – це те, що насаджувалося роками. І навіть зараз, дивлячись на те, як люди реагують на кроки або діяльність Президента, мені, наприклад, зрозуміло, що люди не розуміють повноважень Президента, вони не розуміють, що може Президент. От був у нас  Віктор Андрійович Ющенко, на сьогодні я не знаю жодної людини, яка б про нього добре відгукнулася. А чому? Ви коли-небудь одягали плащ цієї людини, пробували в тій чи іншій ситуації з’ясувати для себе, як ви б поступили на його місці, маючи  таких друзів, як ”дама з косою”? Зараз Петро Олексійович… Що може ця людина? Поцікавтеся, як влаштована ця влада, щоб мати менше претензій до конкретної людини, а більше претензій до себе. Тому що, якщо я не згоден з позицією Президента, то я виходжу і кажу, або пишу… І якщо виходять 42 млн, то швидко  дуже відтворюється процес. Демократія знаєте як працює? Якщо ти мовчиш, значить тобі подобається… Все… Ось сьогодні на Грушевського вийшли люди, яким не подобається, що у нас таке велике мито у порівнянні з європейськими країнами на ввіз автотранспорту. От вони і стоять. І з ними будуть дискутувати. Це основа демократії. Тому повертаючись до церкви, давайте не будемо чекати когось – месію, друге пришестя, дванадцяте, президента одного, другого, двадцятого… Давайте більше на себе, від себе.

Як народжується ваша музика?

Бас- гітарист гурту Володимир Шерстюк: Ми зазвичай  проводимо репетиції за розкладом, тому що ”KOZAK SYSTEM” – це маленька музична фірма, яка працює щодня. Ми вважаємо, що успіх полягає не тільки в натхненні, він полягає ще й у порядку та дисципліні.

Наша музика дуже сильно інспірована народними мотивами, ми всі з самого дитинства любили і поважали наше коріння, ми всі народилися і виросли в Україні, любимо її. Дуже сильний вплив має, окрім етнічного коріння, ще й суміш з найсучаснішими музичними технологіями. Для нас неймовірно важливо, щоб українська сучасна музика була в світовому тренді і взагалі для нас важлива мета діяльності, щоб українська музика і культура була в контексті світової культури.

Ви часто буваєте на передовій, отже хотілося б почути, про що з вами розмовляють наші захисники, як то кажуть, ”не на камеру”?

Фронтмен групи Іван Леньо: Головна проблема, яка не дає спокою нашим військовим, яка  псує їм настрій і не дозволяє працювати на повні груди, є відсутність єдності в суспільстві. Коли вони бачать, що величезна кількість людей цю війну не помічають. Відповідно, якщо ця війна не помічається, то люди поводять себе неадекватно тій поведінці, яка б могла бути в країні, яка веде війну з найсуворішим ворогом на планеті. Коли ми приїжджаємо до хлопців, перше, що відбувається, це єднання і братання, тому що вони бачать, що приїхали однодумці. Вони бачать, що їхня справа не марна, що ми поважаємо їхню жертовність і це їх неймовірно надихає і додає сил. Коли такі військові приїжджають на ротацію в мирні міста і бачать неповагу до себе… це дуже неприємно і  дисонанс. Найбільша проблема сьогодні – відсутність єдності в боротьбі з ворогом.

Сергій Борисенко — ударні, спів: Також ми зауважували, що багато воїнів розуміють, що вони свою працею на межі життя і смерті захищають зовнішні кордони країни, і  вони сподіваються, що ми захищатимемо наші внутрішні кордони, перш за все, інтелектуальні, ментальні, будь-які кордони тут, всередині країни.  Вони чудово розуміють, що, якщо ворог не пройде через кордон фізично там де вони стоять, то він діятиме на різних інформаційно-пропагандистських каналах. Каналами я називаю будь-який спосіб комунікацій між людьми. Вони нам кажуть, от ми захистимо кордон, ми прийдемо назад, то відвоюйте антикорупційні закони, чесні вибори. Зробіть це тут, щоб наша жертва там, на зовнішніх кордонах, була недаремною.

Чому Сенцова та Балуха бояться  в Росії? Як кожен з нас може допомогти десяткам незаконно ув’язненим бранцям Кремля?

 Фронтмен групи Іван Леньо: Розголосом. Справа в тому, що вони одну людину несправедливо, силою запроторюють в тюрму і призначають термін ув’ язнення у 20 років. Вважайте, що у людини забрали життя, тобто її стратили. Якщо про це свавілля не говорить ніхто, значить цей акт з точки зору російської юриспруденції був вірним. Якщо весь світ говорить про те, що це несправедлива історія, значить ті, хто це зробив, мають відреагувати і відпустити. Так працює громадська думка, громада може робити чудеса і ми були свідками, коли на Майдані мільйон людей вирішив долю цієї країни – вигнав де-факто злочинну владу. Чому вони небезпечні? Тому що вони не мовчать, вони говорять всьому світу про те, що Росія на сьогодні це недемократична країна, це країна, яка прирівнюється до Північної Кореї, це диктаторська країна і про це має знати кожен європейський чиновник. Російська інформаційна пропаганда працює дуже добре і те, що знають європейські політики про ситуацію в Україні, принаймні, наполовину відрізняється від реальності. І чим більше таких людей як Сенцов, які можуть кричати на весь світ, що робиться свавілля, що в Україні не громадянська війна і Крим неправомірно військовим чином забрали і що війна на Сході – це війна Росії проти України… Чим більше людей буде про це говорити, тим скоріше буде змінена ця ситуація.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.