Ірина Крошко: Держава повинна гарантувати права людей з інвалідністю

17 липня у Відкритому офісі «БПП «Солідарність» відбулося засідання Всеукраїнського громадянського конгресу людяності. Засідання було присвячене виконанню вимог міжнародного права з питань забезпечення прав та свобод людини. Захід відбувся за участю голови Громадської ради при Київській міській державній адміністрації Богдана Назаренка та активних членів ради.

Голова ВГО «Український конгрес інвалідів» Ірина Крошко наголосила на необхідності імплементації Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю в українське законодавство.

«Ми започаткували проект під назвою «Незалежний моніторинг», що передбачає вивчення питання, наскільки наші владні структури, державні службовці імплементували міжнародне право у вітчизняне законодавство. Якщо виявиться, що імплементації немає, ми створимо робочі групи при вищих органах державної влади, аби Україна нарешті виконала міжнародні правові норми.

На мою думку, у Конституцію варто додати статтю про всі соціальні групи, які потребують особливої уваги держави. Мова йде не лише про людей з інвалідністю, а й про пенсіонерів, малозахищені верстви населення та ін.», – зазначила Ірина Крошко.

«Ми організували Всеукраїнський громадянський рух Людяності з метою дотримання засад та принципів верховенства права, участі депутатів і чиновників в цьому русі, неупередженого ставлення до людей з інвалідністю та людей з особливими суспільними потребами (у тому числі дітей, людей поважного віку та з вадами)», – додала вона.

За словами Ірини Крошко, рух Людяності спрямований на підтримку прав людей з інвалідністю на життєдіяльність на засадах міжнародних стандартів, рівних прав і можливостей, створення умов для залучення таких громадян до розбудови територіальних громад і державотворення.

У свою чергу Богдан Назаренко розповів, що Громадська рада нещодавно ухвалила рішення звернутися до київського міського голови  Віталія Кличка з пропозицією створити інституцію в КМДА, яка опікуватиметься правами людей з інвалідністю.

«На посаду голови цієї інституції від Громадської ради ми рекомендуємо Володимира Петровського, голову ВГО «Парламент працездатних інвалідів», – сказав він.

У результаті обговорення учасники вирішили створити робочу групу, в яку ввійдуть як члени Громадської ради при КМДА, так і «Українського конгресу інвалідів». Ця робоча група виступатиме за якомога швидшу імплементацію міжнародних правових актів в українське законодавство.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.