У Києві відбувся тренінг з гендерної рівності у політиці

7 вересня у Відкритому офісі «БПП «Солідарність» відбувся тренінг з гендерної рівності у політичній діяльності. Організувало тренінг Жіноче крило ТОП «Блок Петра Порошенка «Солідарність» у м. Києві.

Учасники тренінгу отримали теоретичні і практичні знання та навички, поділились історіями про жінок-лідерок у сферах політики, бізнесу, громадської діяльності.

Наталія Маслова – депутатка Київської міської ради від БПП, керівниця Жіночого крила ТО партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» у м. Києві розповіла про переваги та виклики участі жінок у політиці, наголосивши на необхідності рівної участі чоловіків і жінок у прийнятті рішень на державному рівні.

«Якщо подивитись на рейтинг країн світу за рівнем щастя (дані за 2017 рік), то простежується цікава закономірність. Порівнявши рейтинг щастя і ТОП-20 країн за кількістю жінок у парламенті, отримаємо наступну статистику, – зауважує Наталія Маслова. – Ісландія – 47,6% жінок у парламенті, 3 місце за рейтингом щастя; Швеція – 43,6% жінок у парламенті, 9 місце за рейтингом щастя; Фінляндія – 42% жінок, 5 місце, Норвегія – перше місце за рівнем щастя, 39% жінок у парламенті. Україна в цьому рейтингу займає 132 місце. За кількістю жінок у парламенті наша держава посіла 142 місце. У цілому світова тенденція – 23% жінок у парламенті. У Верховній Раді лише 12% жінок, у Київській міській раді цей показник трохи вищий – 17%».

«Уже сьогодні політики мають розуміти, що для збалансування економічних, соціальних і політичних процесів, для того, аби наше життя і наша політика були більш передбачуваними, нам потрібні жінки. Про це яскраво свідчать і статистика, і світовий досвід», – наголосила спікерка.

«Якщо брати міністерські посади, за даними Міжпарламентського союзу, станом на січень 2017 року лідером рейтингу є Болгарія, де 9 з 17 урядовців – жінки. Також найвищі позиції рейтингу займають Франція, Нікарагуа, Швеція, Канада, Словенія – в усіх цих країнах 50 і більше відсотків жінок-міністрів. Натомість в Україні – лише 3 жінки (з 23 міністрів).

Водночас більшість волонтерів, які допомагають армії та переселенцям зі Сходу – жінки. Жінки беруть активну участь у громадському житті, проте цього недостатньо, адже волонтери – це люди, які працюють за визнання, безкоштовно, віддаючи свій час і ресурси, і в цьому наша велика проблема. Кожна праця повинна гідно оплачуватись», – додала Наталія Маслова.

Вона нагадує, що з 2015 року в Україні діє закон, який регулює наявність жінок у виборчих списках на місцевих виборах. Їх має бути не менше 30%. На практиці виявилось, що не має достатньої кількості кандидаток у депутати або вони соромляться, внутрішньо не готові до політики.

За словами Н.Маслової, потрібно працювати над збільшенням кількості жінок у вищих органах державної влади, залучати їх до активного громадського й політичного життя. Бажано, аби на наступні парламентські вибори була достатня кількість кандидаток у депутати, які готові брати на себе відповідальність за прийняття державних управлінських рішень, і щоб суспільство було готове до гендерної рівності у політиці.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.