Ірина Фріз: Закріплення в Конституції курсу до ЄС та НАТО не дозволить явним чи прихованим прибічникам країни-агресора вчергове зруйнувати нашу самоідентичність

Сьогодні народний депутат фракції партії «Блок Петра Порошенка», Голова постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз у Відкритому офісі партії взяла участь в молодіжній конференції «НАТО: перспективи для України».

У своїй доповіді «Євроатлантична інтеграція України. Актуальні питання співпраці та перспективи членства» Ірина Фріз, зокрема, зазначила, що наступного пленарного тижня Верховна Рада має ухвалити рішення про направлення президентського проекту закону щодо закріплення в Основному законі європейського та євроатлантичного курсу України до Конституційного суду.

«Закріплення євроатлантичного курсу нашої держави в Основному законі не дасть силам реваншу жодного шансу для перегляду європейських прагнень України. Усі мають знати, що насправді війна Росії проти України іде не лише на Сході країни. Війна за розум наших громадян іде в кожному місті, в кожному районі, селі. Маємо відповідати на такі виклики і ставити запобіжники таким факторам як виборчі кампанії. У 2019 році на нас чекають і президентські, і парламентські вибори. Відповідним чином, якщо у проросійських кандидатів, яких буде декілька, залишиться шанс на успіх, в нашій країні може початися процес, який Україна вже переживала у своїй історії – повернення в орбіту Кремля», – заявила парламентар.

Ірина Фріз наголосила, що аналогічні зміни до Конституції у свій час ухвалили країни Балтії та Грузія, і зараз ініціативу Президента України Петра Порошенка підтримують усі міжнародні партнери України: «З боку наших партнерів у всьому світі маємо потужну підтримку. Адже всі розуміють, що Україна сьогодні захищає не лише себе, а мир і спокій в Європі, європейські демократичні цінності, свободу, права людини та громадянина. Відповідно, закріплення в Конституції курсу до ЄС та НАТО є тим запобіжником, який не дозволить явним чи прихованим прибічникам країни-агресора вчергове зруйнувати нашу самоідентичність, дозволить нам жити в своїй державі за власним законом та своїм розумом. Тому я впевнена, що на наступному тижні зміни до Конституції отримують набагато більше необхідних при першому голосуванні 226 голосів».

За словами народного депутата, фінальне голосування за внесення змін до Конституції може відбутися наступної сесії, яка починається 5 лютого 2019 року.

«Я майже впевнена, що Конституційний суд надасть роз’яснення про відповідність ініціативи Президента Основному закону упродовж поточної сесії. У такому разі, на наступній сесії, яка почнеться 5 лютого, ми будемо мати можливість розглянути законопроект Президента в цілому. Для цього буде потрібна підтримка 300 парламентарів. Ми будемо працювати над тим, щоб депутатський корпус продемонстрував патріотизм та закріпив своїм рішенням незворотній курс нашої держави», – сказала Ірина Фріз.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.