Олексій Петров: Якщо ми програємо інформаційну війну, якщо ми програємо тил

18 жовтня у Відкритому офісі партії «БПП «Солідарність» відбулась зустріч з ветераном АТО та блогером Олексієм Петровим. У рамках Public Talks обговорили становлення та розвиток української армії, інформаційну безпеку та боротьбу з пропагандою, згадали, як починалась російська агресія на Донбасі.

«1 березня 2014 роки я почув в новинах, що президент РФ Володимир Путін отримав дозвіл від Держдуми на введення військ в Україну. Розумію, що російські війська де-факто і де-юре перебували в Криму, і до мене дійшло, що мова йде вже зовсім про інше. Усю ніч не спав і це була найстрашніша ніч в моєму житті, нічого не відбувалося, але я зрозумів, що ми стоїмо на порозі війни», – згадує блогер.

Він додав, що ти ніколи не можеш бути готовим до війни, немає розуміння, як захищати свою сім’ю і будинок. Вранці 14 березня 2014 року, говорить Олексій Петров, вирушив з військовим квитком до військкомату, хоча на той момент призов ще не оголошували.

«18 березня була оголошена перша хвиля мобілізації, на наступний день прийняв присягу. Після цього довелося залишити посаду директора фірми і піти в армію. Ми тоді отримали зброю і несли службу з охорони військкомату та почали потроху займатися волонтерською діяльністю, допомагати бійцям», – зазначив ветеран АТО.

За його словами, забезпечення української армії в 2014 році і на сьогоднішній день кардинально відрізняється. Зараз солдат забезпечений всім необхідним: формою, трьома видами сучасного взуття та засобами захисту.

«Зараз, наскільки я знаю, випробовується нова тканина для форми, щоб вона була ще більш міцнішою, більше «дихала». Буквально кілька місяців тому українська армія почала випробовувати нові літні черевики, про що не можна було думати ще чотири роки тому», – розповів блогер про реформування ЗСУ.

У 2014 році зарплата солдата, за його словами, становила 3600 грн, зараз мінімалка – 7200 грн і ще додатково виплачується 10 тис. грн, якщо військовий перебуває на передовій.

Олексій Петров розповів, що для військових будуються сучасні гуртожитки і жити в них буде рядовий і сержантський склад. Усього планується побудувати 180 таких гуртожитків. Кімнати розраховані на 5 осіб і обставлені сучасними меблями. Уже почалися, за словами Олексія Петрова, будівництва комплексів зі смарт-квартирами, де після підписання контракту житимуть сержанти.

Олексій Петров згадує, що писати в Facebook почав ще за часів Майдану, а більш активно займався блогом, коли потрапив на військову службу, оскільки розумів, що Україна програє в інформаційній війні. Він додав, що публікації солдат в соцмережах можна назвати альтернативними ЗМІ, які допомагають розвінчувати панічні настрої, які створює російська пропаганда.

«Якщо ми програємо інформаційну війну, якщо ми програємо тил, то в підсумку армія, яка знаходиться на передовій, отримає удар в спину. І на цьому все закінчиться», – резюмує блогер.

За словами ветерана, війна закінчиться як тільки миротворчі сили ООН стануть на кордоні з Росією. «Як тільки блакитні каски миротворчої місії ООН стануть на Донбасі на кордоні з Росією, чому Москва чинить опір, війна закінчиться на наступний день. Нам незалежність дісталася дуже легко, ми навіть не зрозуміли, наскільки легко, і ось зараз війна – це струс для українців, щоб вони навчилися цінувати свою країну. Так, ми тепер платимо за свої помилки, на жаль, і життями наших громадян», – сказав О. Петров.

Він вважає, що з Росією можна домовлятися тільки про терміни деокупації України. «Україну зламати не вийшло, її намагаються зсередини розірвати. Одна з тез – ми повинні домовлятися з Росією… Загинуло близько 10 тис. українців, частина країни окупована, про що ми повинні домовлятися з Росією? Ніякої домовленості з Росією не буде, домовленість може бути тільки про терміни деокупації України. Навіть якщо якимось політикам спаде на думку така маячня – сісти за один стіл переговорів – їм цього не дозволить третина мільйона бійців – армія, Нацгвардія, добровольчі підрозділи», – сказав він.

О.Петров позитивно оцінює Мінські угоди. «Мінські угоди дали Україні час, якого у неї не було. Між реаліями і тим, що ми знаємо – велика прірва. Від того, що відбувається насправді, від тих викликів, які Україна приймає від Кремля, від інформації, яка приходить по лінії агентурної та військової розвідки ми знаємо в кращому випадку 6%», – додав блогер.

Наприкінці зустрічі підвели перші підсумки проекту «Підтримка боротьби за незалежність України «АТО», в рамках якого партійці столиці передавали гуманітарну допомогу військовим частинам та медзакладам, спілкам ветеранів. Усім, хто був залучений до проекту та допомагав його реалізувати, вручили подяки від команди ТОП «БПП «Солідарність» у м. Києві.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.