У Відкритому офісі “БПП “Солідарність” відбулася зустріч із представниками руху ЧЕСНО

Керівник Секретаріату партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”, народний депутат України Максим Саврасов та керівник юридичного відділу Секретаріату Борис Сікліцький провели зустріч із представниками Громадського руху ЧЕСНО Вітою Думанською та Олексієм Півтораком і відповіли на запитання щодо фінансування партії, виборчого законодавства та участі партії у наступних виборчих кампаніях.

Борис Сікліцький зокрема поінформував про те, що Секретаріат партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” ініціював проведення перевірки після інформації руху ЧЕСНО щодо сплати членських внесків у Рівненській та Харківській областях.

За словами Б.Сікліцького, інформація щодо ймовірних порушень не підтвердилась. “Ми ініціювали два види перевірок. По-перше, ми вибірково продзвонили по 25 осіб з Харківської та Рівненської областей. Всі особи, яким ми додзвонились – у нас є списки – підтвердили, що вони є членами партії і вони здійснювали внески на підтримку партії”.

Також в рамках перевірки були надіслані листи особам, які за інформацією руху ЧЕСНО начебто повідомили, що вони не є членами партії і не здійснювали внески. З отриманих відповідей випливає, що опитані представниками руху “ЧЕСНО” люди не зрозуміли формулювання про “спонсорування політичної сили” і не ототожнювали це зі сплатою членських внесків.

На запитання щодо перспективи ухвалення нового виборчого законодавства Максим Саврасов повідомив, що не бачить зараз у парламенті достатньо голосів для його ухвалення у другому читанні. “У нас є досвід відкритих списків, який ми отримали після місцевих виборів. Цей досвід не є цілком позитивним. У нас є розуміння того, що законодавство необхідно змінювати. Але я думаю, що голосів на це в Раді не вистачить. І це – запитання до всього депутатського корпусу. Ми перший крок зробили, у першому читанні за новий виборчий кодекс проголосували. Зараз над законопроектом працює робоча група. Потім буде розгляд профільного комітету. Але станом на сьогодні у другому читанні я достатньої кількості голосів не бачу”, – повідомив Максим Саврасов. Він також зауважив: дуже часто й самі виборці не розуміють до кінця механізму “відкритих списків” і хочуть мати все ж таки конкретного депутата, до якого будуть апелювати у разі проблем.

Також представникам руху ЧЕСНО повідомили, що у 2018 році партія не витрачала грошей на рекламу. Кошти за статтею “пропагандистська діяльність” в основному витрачаються на видавництво партійної газети, а також на друк інформаційних матеріалів щодо діяльності громадських приймалень, посібників для членів і прихильників партії, навчальних матеріалів тощо.

Варто зазначити, що у рейтингу доброчесності партій, оприлюдненому нещодавно громадськими організаціями, партія “БПП “Солідарність” утримує лідерську позицію серед усіх парламентських політичних сил.

Рейтинг визначає рівень прозорості, відкритості та інституційної спроможності партій. Партія “БПП “Солідарність” – єдина з парламентських партій більше половини бюджету (понад 55%) витрачає на розвиток своїх місцевих організацій.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.