У Києві можуть створити профспілку працівників торговельних ярмарок

У Відкритому офісі «БПП «Солідарність» відбулися установчі збори Первинної профспілкової організації працівників торгівельних ярмарків м. Києва Всеукраїнської профспілки виробників і підприємців.

«На сьогодні немає профспілки працівників ярмарок, ця ніша є порожньою. Участь у профспілці дає працівникам певні преференції», – зазначила голова Всеукраїнської профспілки виробників і підприємців Наталя Землянська.

У свою чергу голова комітету Громадської ради при КМДА з питань промисловості, підприємництва, телекомунікацій, комунальної власності, реклами, адмінпослуг і транспорту Олександр Лисенко значив, що питання щодо проведення ярмарок наразі стоїть одним з перших, які будуть розглянуті на засіданні комітету найближчим часом.

Він нагадав, що ідея щодо проведення ярмарок в Києві виникла з метою здешевлення продуктової групи товарів. На такі ярмарки запрошувалися виробники продовольчої  продукції з найближчих сіл «від звичайних селян до фермерів і невеликих підприємств».

О.Лисенко наголосив, що  з самого початку передбачалося проводити ярмарки на безоплатній основі. «Виробник мав можливість продати свою продукцію, не витрачаючи зайві гроші, а покупець мав можливість придбати товар без сплати надлишкової вартості за  оренду приміщення, оплату послуг. Тобто відбувалася пряма комунікація між виробником та покупцем», – сказав він.

За словами О. Лисенка,  на сьогодні ситуація інша – за участь в ярмарку беруть плату. «Ця плата незрозуміло від чого залежить, вона не є однаковою. Було введено чотири види ярмарок і надано право трьом комунальним підприємствам Департаменту підприємництва і промисловості КМДА офіційно брати плату і бути управителями цих ярмарок. Тобто виникла ситуація, коли посадовець, в даному випадку КМДА, якого наймають люди за свої податки і який має виконувати цю роботу, передає повноваження ще додатково створеному комунальному підприємству, яке з вас як платників податків знімає додаткову плату за участь в цих ярмарках», – зауважив О. Лисенко.

Він закликав присутніх  долучитися до широкого обговорення цього питання.

«Я буду вимагати від КМДА  зрозумілої і прозорої системи. Якщо буде неможливо піти від ситуації з оплатою за участь ярмарках, треба намагатися залучити максимальну кількість виробників, щоб уникнути перекупників. На сьогодні на ярмарках є багато продавців, які їдуть на оптовий ринок Троєщина, купують там, наприклад, цибулю за дрібнооптовою ціною, приїжджають на Ревуцького і продають дорожче. Втрачається основна ідея,  що  ярмарок соціальний, де краще, дешевше, доступніше можна придбати якісний свіжий товар»,- додав О.Лисенко.

Він також зазначив, що в разі,  якщо не можна буде вирішити питання про безоплатне проведення ярмарок, така плата має бути зрозумілою і однаковою по всій території Києва.

«Я взагалі пропонував би повернути повноваження по проведенню ярмарок від комунальних підприємств міста до адміністрацій районів. Саме район знає – де і в якому місті краще проводити ярмарок», – додав він.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.