У Відкритому офісі «БПП «Солідарність» відбулися установчі збори Первинної профспілкової організації працівників торгівельних ярмарків м. Києва Всеукраїнської профспілки виробників і підприємців.
«На сьогодні немає профспілки працівників ярмарок, ця ніша є порожньою. Участь у профспілці дає працівникам певні преференції», – зазначила голова Всеукраїнської профспілки виробників і підприємців Наталя Землянська.
У свою чергу голова комітету Громадської ради при КМДА з питань промисловості, підприємництва, телекомунікацій, комунальної власності, реклами, адмінпослуг і транспорту Олександр Лисенко значив, що питання щодо проведення ярмарок наразі стоїть одним з перших, які будуть розглянуті на засіданні комітету найближчим часом.
Він нагадав, що ідея щодо проведення ярмарок в Києві виникла з метою здешевлення продуктової групи товарів. На такі ярмарки запрошувалися виробники продовольчої продукції з найближчих сіл «від звичайних селян до фермерів і невеликих підприємств».
О.Лисенко наголосив, що з самого початку передбачалося проводити ярмарки на безоплатній основі. «Виробник мав можливість продати свою продукцію, не витрачаючи зайві гроші, а покупець мав можливість придбати товар без сплати надлишкової вартості за оренду приміщення, оплату послуг. Тобто відбувалася пряма комунікація між виробником та покупцем», – сказав він.
За словами О. Лисенка, на сьогодні ситуація інша – за участь в ярмарку беруть плату. «Ця плата незрозуміло від чого залежить, вона не є однаковою. Було введено чотири види ярмарок і надано право трьом комунальним підприємствам Департаменту підприємництва і промисловості КМДА офіційно брати плату і бути управителями цих ярмарок. Тобто виникла ситуація, коли посадовець, в даному випадку КМДА, якого наймають люди за свої податки і який має виконувати цю роботу, передає повноваження ще додатково створеному комунальному підприємству, яке з вас як платників податків знімає додаткову плату за участь в цих ярмарках», – зауважив О. Лисенко.
Він закликав присутніх долучитися до широкого обговорення цього питання.
«Я буду вимагати від КМДА зрозумілої і прозорої системи. Якщо буде неможливо піти від ситуації з оплатою за участь ярмарках, треба намагатися залучити максимальну кількість виробників, щоб уникнути перекупників. На сьогодні на ярмарках є багато продавців, які їдуть на оптовий ринок Троєщина, купують там, наприклад, цибулю за дрібнооптовою ціною, приїжджають на Ревуцького і продають дорожче. Втрачається основна ідея, що ярмарок соціальний, де краще, дешевше, доступніше можна придбати якісний свіжий товар»,- додав О.Лисенко.
Він також зазначив, що в разі, якщо не можна буде вирішити питання про безоплатне проведення ярмарок, така плата має бути зрозумілою і однаковою по всій території Києва.
«Я взагалі пропонував би повернути повноваження по проведенню ярмарок від комунальних підприємств міста до адміністрацій районів. Саме район знає – де і в якому місті краще проводити ярмарок», – додав він.