У Відкритому офісі партії відбулася зустріч з луганською волонтеркою Н.Журбенко

У Відкритому офісі партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” відбулася зустріч з волонтеркою, проукраїнською активісткою, депутатом Станично-Луганської районної ради від БПП Наталією Журбенко, відомою за позивним “Свєта Свєтікова”. Наталія Павлівна розповіла про те, як російсько-терористичні найманці  змусили її родину покинути рідне місто, як сьогодні живе прифронтова територія і як люди з усього світу допомагають українським патріотам на Луганщині. Розповіла про те, як починалася її волонтерська діяльність, як народилася дружба з українськими військовими і наскільки разюче змінилося матеріальне забезпечення армії за ці роки.

“Сьогодні допомога армії – це вже не про забезпечення формою чи ліками. Наявність проукраїнської громади на цих територіях надзвичайно важлива і для наших військових, і для правоохоронних органів. Адже така співпраця і координація діє можливість більш оперативно аналізувати ситуацію. Хоча, звісно, хлопцям приємне і наше побутове піклування – вони завжди із задоволенням приймають теплі гостинці, чай, каву, солодощі. Для них це – свідчення того, що українці їх підтримують, цінують їхній ратний подвиг”, – пояснює Н.Журбенко.

На думку активістки, пропозиції численних потенційних кандидатів у президенти щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі несуть в собі небезпеку капітуляції перед Росією. Оскільки тема миру надзвичайно актуальна для українців, зауважує Наталя Журбенко, то політики, які раніше ніколи не цікавилися проблемами регіону, почали активно приїжджати для фотосесій на лінії розмежування. “За увесь час війни такої кількості політиків у Станиці Луганській ще не було. Приїжджають на пункт пропуску (а це єдиний на Луганщині пункт пропуску, 15 тисяч осіб проходить за день). І ось вони там 15 хвилин “потусуються” з охороною, фотографії зроблять – і все”, – розповідає Н.Журбенко. Вона переконана, що альтернативи Мінським домовленостям наразі немає, бо завдяки ним Росія опинилася під тиском міжнародних санкцій.

“Прифронтові райони, де немає українського телебачення, – це благодатний грунт для ідей миру будь-якою ціною. Але нам потрібна перемога на умовах України – це означає виведення російських військ. Я не кажу, що це має бути воєнний наступ. Це має вирішуватися політико-дипломатичним шляхом, з допомогою миротворчої місії. Але це не може бути капітуляція, це не може бути за рахунок українських інтересів”, – переконана Н.Журбенко.

Наталія Журбенко також розповіла про унікальний живий Музей прапорів, який вона створює у Станиці Луганській. Експонати для цього музею присилають їй не тільки з України, а й з усього світу. Прапори – це символи підтримки та єдності, переконана волонтерка. Частину українських прапорів, а також патріотичні наліпки вона передає на окуповану територію, де активісти-підпільники поширюють їх, ризикуючи свободою і життям.

Найбільша мрія волонтерки – повернутися у свій дім у Луганську, який вона була змушена покинути. “Усі ви – щасливі люди. Адже щовечора, повертаючись додому, ви шукаєте ключі від свого дому і знаєте, що завжди можете туди повернутися. Цінуйте цю можливість. Бо це дуже страшно – одного дня усвідомити, що ти не можеш зайти у свій дім і не знаєш, коли повернешся, чи повернешся взагалі. Але я свято вірю, що повернуся у свій український Луганськ”, – каже Н.Журбенко.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.