Євген Прилипко: Без телемедицини неможливе ефективне надання медпослуг у сільській місцевості

У ході тренінгу обговорюються питання щодо реформи системи охорони здоров’я України та зміни моделі фінансування, медичні правовідносини, права та обов’язки лікаря загальної практики, електронна система охорони здоров’я, медичні інформаційні системи, ефективне використання інформаційних технологій в медицині та роль лікаря загальної практики в екосистемі електронного здоров’я України, реформа теми охорони здоров’я на практиці – реальні успішні кейси.

На початку тренінгу відбулась інтерактивна демонстрація роботи мобільного діагностичного комплексу (телемедицина) в режимі «Реального часу» із залученням «пацієнта» з аудиторії.

«Одним з ключових моментів, без якого ефективне надання медичних послуг на селі неможливо, це телемедицина»,- зазначив координатор проекту «Школа сімейного лікаря», експерт eHealth Євген Прилипко.

За його словами, проект “Школа Сімейного Лікаря” спрямовано на підготовку сільських лікарів, які працюватимуть у новозбудованих амбулаторіях в рамках нової системи.

«Ми впевнені, що ця ініціатива  позитивно вплине на якість медичних послуг в Україні», – сказав Є. Прилипко.

«Всі можливості, ресурси згідно з програмою «Доступна медицина» надані в регіони і зараз від вас і місцевої  влади залежить як швидко це буде втілено в життя. Це процес на початку складний, але він цілком можливий і реальний», – додав він.

Є. Прилипко  також зазначив, що робота сімейного лікаря в сільській місцевості досить сильно відрізняється від роботи в місті – охоплюється велика територія, демографічні проблеми, пацієнти похилого віку потребують більшої уваги, диспансерного нагляду. «Також гостро стоїть питання ФАПів, як саме вони будуть працювати. Є багато питань з цього приводу», – зазначив він.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.