Максим Саврасов: Реформа сільської медицини є однією з найуспішніших

Про це сказав керівник Секретаріату партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», народний депутат Максим Саврасов під час виступу на тренінгу «Школа сімейного лікаря» у Відкритому офісі партії.

«Я не є фахівцем медичної галузі, але спостерігав, як реформа сільської медицини впроваджувалася. Близько двох років тому я розповідав нашим партійцям про те, що Президент має бажання оновити сільську медицину, щоб у нас були побудовані нові сучасні ФАПи. Ніхто мені тоді не повірив, посилаючись на те, що для цього потрібні великі гроші, «а у нас навіть води немає, а лише колодязь»… Але я запевнив, що кошти будуть знайдені і проект буде впроваджено. І зараз мені дуже приємно, що цей проект почав працювати, вже не дивує, що ФАПи будуються, а  слово «телемедицина» нікого не лякає», – сказав М. Саврасов.

Він нагадав, що в Україні вже розпочато будівництво 89 ФАПів, укладено 463 договори з організаціями-проектувальниками, оголошено 330 тендерів на будівництво амбулаторій та визначено 169 підрядних організацій. «Це сухі цифри, але вони свідчать, що в Україні процес розпочався. На цю реформу завдяки наполегливим зусиллям Президента вже виділено майже 5 млрд грн.  Ці кошти витрачаються саме на будівництво амбулаторій та їхнє оснащення», – додав М. Саврасов.

Він також нагадав, що на сьогодні мережа первинної ланки сільської медицини становить близько 4 тис. амбулаторій та 12 тис. 700 ФАПів. Лише у 28% цих закладів є водозабезпечення, третина з яких це колодязі, у 18% є санвузли. «Наше завдання –  змінити цю картину, щоб кожен сільський житель мав можливість отримати медичну допомогу на тому ж рівні, що і мешканці великих міст. Я думаю, що це реально. Вважаю, що ця реформа одна з найуспішніших і вона буде впроваджуватися. У нас для цього є бажання і наснага», – наголосив М. Саврасов.

Звертаючись до учасників тренінгу, керівник Секретаріату партії сказав: «У нас є можливість надати вам інформацію від найкращих фахівців у цій галузі, представників іноземних компаній, які запроваджували медичну реформу в різних країнах.  А головне , що у нас є можливість показати, як ця реформа запроваджується на рівні амбулаторій, які вже мають досвід роботи і готові їм поділитися».

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.