Анатолій Ткачук: В Україні перший етап децентралізації був успішнішим, ніж у країнах Європи

Про це провідний національний експерт з децентралізації, співавтор законодавчої бази реформи Анатолій Ткачук сказав під час виступу на семінарі для голів ОТГ «Основи місцевого розвитку в об’єднаних територіальних громадах» у «Відкритому офісі» партії «БПП «Солідарність».

«Ми маємо на сьогодні понад 700 утворених ОТГ. Багато це чи мало? Це дуже багато, оскільки добровільне об’єднання в європейських країнах тривало 10-20 років і вони не виходили навіть на 10-15%, і вже потім ухвалювали рішення про адміністративне об’єднання. Тобто Україна тут показала те, що не показала жодна країна Європи – ми зробили перший етап об’єднання достатньо швидко і енергійно», – сказав А.Ткачук.

При цьому він зауважив, що концепція щодо реформи децентралізації була ухвалена 1 квітня 2014 року, тобто вже після окупації Росією Криму та захоплення частини території Донбасу.

Ткачук нагадав, що у 2013-2014 роках Кремль знову почав говорити про ідею федералізації України, яку пробував запустити для розколу країни ще у 2005 році.

«Наша децентралізація, яка була проголошена в 2014 році, фактично зруйнувала кремлівську матрицю, яка побудована на жорсткій вертикалі, і якщо з тої вертикалі витягти один камінчик, то все повалиться. Нинішня модель децентралізації має перспективу, але головне все завершити», – наголосив А. Ткачук.

Він також зазначив, що в рамках децентралізації в Україні запроваджена ефективна модель бюджетного вирівнювання. «Зараз в Європі з’явилося багато публікацій з аналізом української системи бюджетного вирівнювання як однієї з найкращих. Сьогодні Україна є однією з найбільш децентралізованих держав Європи. Сьогодні понад 15% ВВП України перерозподіляється через місцевий бюджет. Кращий за український показник є лише в країнах Північної Європи – Данії, Швеції, Норвегії і Фінляндії. Ми за показником бюджетної децентралізації уже обігнали Польщу і Німеччину», – додав А.Ткачук.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.