Руслан Рохов: Голові ОТГ необхідно мати стратегію розвитку своєї громади

Про це сказав експерт з питань місцевого розвитку, засновник та керівник Школи мерів Руслан Рохов під час семінару для голів ОТГ «Основи місцевого розвитку в об’єднаних територіальних громадах» у «Відкритому офісі» партії «БПП «Солідарність».

«Жоден успішний мер не був випадково успішним, це все є результат стратегії і важкої праці… Люди не голосують за опозицію, щоб вона стала владою, тому що опозиція не дає конструктивну альтернативну стратегію, що треба робити, опозиція каже «не так», а на питання «як» не дає відповіді», – сказав Р. Рохов.

Він зазначив, що до розробки стратегії необхідно залучати стейкхолдерів, щоб врахувати їхні інтереси.

«Щоб бути обраним або переобраним головою ОТГ, необхідно зробити так, щоб стейкхолдери в громаді були зацікавлені, щоб ви були головою ОТГ, бо ви робите те майбутнє, яке вони вам доручають робити. А для того, щоб не було підкилимних домовленостей, необхідно розробити стратегію, і тоді ви захищені», – додав він.

За словами Р.Рохова, перемогти на виборах голів ОТГ і бути переобраним буде неможливо, якщо не показати результат кращого життя.

«Люди в тих ОТГ, які знаходяться поблизу західного кордону України, бачили, як живуть люди в країнах Європи і тому є більш вимогливими. Чим більше люди будуть подорожувати і бачити позитивні приклади розвитку громад, тим краще. Позитивна зміна рухається з заходу на схід і рано чи пізно навіть в крайніх східних регіонах люди будуть вимагати високого рівня якості життя, високого рівня дозвілля, робочих місць. В ОТГ буде дедалі більше зростати фактор конкуренції за інвестора, за технології, за мешканця», – зазначив Р. Рохов.

Він також зауважив, що голови ОТГ мають обов’язково виконувати свої обіцянки, щоб бути переобраними.

«Головне, щоб те, що ви будете пропонувати, відповідало потребі громади», – додав він.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.