Максим Саврасов: Реформа децентралізації перебуває у найбільш відповідальній фазі

У «Відкритому офісі» партії «БПП «Солідарність» відбувся семінар для голів ОТГ.  У семінарі взяли участь голови ОТГ з усіх регіонів України. Семінар організований у партнерстві з проектом «Школа Мерів».

Керівник Секретаріату партії, народний депутат України Максим Саврасов під час презентації програми семінару висловив упевненість, що учасники отримають чимало корисної інформації для розвитку їхніх громад. «Сподіваюсь, що за ці два дні ви отримаєте від фахівців необхідну інформацію по розбудові ваших громад. Крім того, ви можете поспілкуватися один з одним, обмінятися досвідом», – додав М.Саврасов. Він зазначив, що реформа децентралізації зараз перебуває у найбільш відповідальній фазі. «Уже створено кістяк громад, тобто ця реформа запрацювала і багато чого зроблено. Від ефективності роботи ОТГ, від ефективності використання тих повноважень, які передані з центру до громад, буде залежати, як буде просуватися ця реформа», –  сказав М.Саврасов.

На семінарі виступив провідний національний експерт з децентралізації, співавтор законодавчої бази реформи Анатолій Ткачук, який розповів про нові можливості для розвитку ОТГ. «Ми маємо на сьогодні понад 700 утворених ОТГ. Багато це чи мало? Це дуже багато, оскільки добровільне об’єднання в європейських країнах тривало 10-20 років і вони не виходили навіть на 10-15%, і вже потім ухвалювали рішення про адміністративне об’єднання. Тобто Україна тут показала те, що не показала жодна країна Європи- ми зробили перший етап об’єднання достатньо швидко і енергійно», – сказав А.Ткачук.

Про законодавче регулювання діяльності ОТГ розповіли народний депутат від БПП Олександр Дехтярчук та експерт з питань місцевого самоврядування  та децентралізації, співзасновник Агенції «Спільні зусилля» Наталія Рохова.

Про комплексне планування розвитку громади розповів радник з питань планування регіонального розвитку програми U-lead with Europe Василь Кашевський.

Експерт інституту громадянського суспільства Маркіян Дацишин розповів, де шукати додаткові ресурси для розвитку громади.

Експерт з питань місцевого розвитку, засновник та керівник «Школи Мерів» Руслан Рохов поінформував про необхідність узгодження інтересів громади, бізнесу та влади як запоруку успішного розвитку громади. «Жоден успішний мер не був випадково успішним, це все є результат стратегії і важкої праці. Люди не голосують за опозицію, щоб вона стала владою, тому що опозиція не дає конструктивну альтернативну стратегію, що треба робити, опозиція каже «не так», а на питання «як?» не дає відповіді», – сказав Р. Рохов. Він також ознайомив учасників семінару з кращими практиками місцевого розвитку в ОТГ.

«Назагал я отримав чимало корисної інформації. Зокрема, цікаво було почути виступ народного депутата О.Дехтярчука та експерта з децентралізації А.Ткачука –  саме з практичної точки зору. А також багато нового дізнався про залучення коштів з Державного фонду регіонального розвитку і про відповідні проекти», – сказав селищний голова Нововодолазької селищної ради з Харківщини Олександр Єсін. Він зазначив, що необхідно продовжити проводити подібні семінари, у тому числі із залученням не тільки керівників ОТГ, а й профільних фахівців з громад.

«Перш за все, нас дуже детально ознайомили із законодавчою базою щодо планування в громаді та децентралізації загалом. Звісно, мені як керівникові важливою була інформація, які додаткові ресурси можуть бути використані, окрім власних коштів та грошей з Фонду регіонального розвитку», – сказав Дівичківській сільській голова з Київщини Тимофій Девко.

«Семінар був для мене дуже корисним, необхідно продовжувати цю практику, оскільки законодавча база змінюється дуже швидко, не завжди за поточними справами ми встигаємо це відслідковувати», – додав Т. Девко.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.