Тетяна Харина розповіла, як діяти у разі порушення прав споживачів

У Відкритому офісі «БПП «Солідарність» триває просвітницький проект «Юридична самооборона». У рамках проекту кращі юристи та правозахисники розказують, як діяти у складних ситуаціях, зокрема, під час розлучення, встановлення опіки над дітьми, поділу майна, домашнього насильства, сексуальних домагань, переслідувань.

Під час лекції на тему «Онлайн шопінг: як захистити свої права» юристка Тетяна Харина розповіла про те, як захистити свої права під час шопінгу онлайн і оффлайн, а також  як діяти у разі порушення прав споживачів, зокрема, як написати заяву на повернення товару.

«Моя мета – не обтяжувати присутніх юридичними нормами, я хочу розповісти про загальну логіку, як правильно треба діяти у разі порушення справ споживачів», –  сказала Т. Харина.

Юристка порадила перед тим, як купувати щось в інтернет-магазині чи замовляти сервіс, перевірити інформацію про продавця й адміністратора сайту, чи  представлений магазин у соціальній мережі, де люди відповідають в режимі реального часу, а також перевірити основні положення оферти (оферта- пропозиція певній стороні укласти угоду з урахуванням викладених умов), особливо розділи про повернення товарів, сплачених коштів та гарантійних випадків.

За словами Т. Хариної, у разі порушення прав споживачів необхідно написати листа до служби підтримки інтернет-магазину/сервісу, офіційну скаргу на ім’я продавця, подати скаргу до Держспоживслужби, а також звернутися до суду.

Юристка також повідомила, що найчастішими порушеннями з боку інтернет-магазинів є невідповідність придбаного товару його опису, відмова забезпечити повернення, заміну або гарантійний ремонт товару, невідповідність документів, супроводжуючих товар, та зміна ціни товару при його доставці.

«Сьогодні я буду розповідати і про онлайн покупки, і про оффлайн, тут немає великої різниці з точки зору закону, але ми рухаємося в бік діджиталізації, і якщо подивитися на економіку, то зростання електронної комерції – це 30-40% щороку. У подальшому ця тенденція буде тільки збільшуватися», – додала Т. Харина.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.