Ірина Фріз: Для України настав час змінити формат відносин з НАТО

Про це народний депутат, голова Постійної делегації України в ПА НАТО Ірина Фріз сказала на молодіжній конференції з принципів вільного суспільства у «Відкритому офісі». Конференція організована ГО «Солідарна молодь» за підтримки Фонду Ярла Ялмарсона.

«Для України настав час зміни формату відносин з Альянсом, зокрема, заміни Річної національної програми (РНП) на План дій щодо членства (ПДЧ), тому що насправді в рамках РНП ми зараз здійснюємо реформи, які закладені в Стратегічний оборонний бюлетень, розроблений спільно з фахівцями НАТО, але РНП – це не ПДЧ, а ПДЧ дає можливість бути кандидатом і набувати членство», – сказала І. Фріз.

На її переконання, лист Президента України Петра Порошенка до Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга щодо надання Україні ПДЧ є «абсолютно вчасним, тому що насправді всі реформи, які вже здійснені і продовжують здійснюватися, вони просто мають бути оформлені в ПДЧ».

«Потрібно скорочувати цю дистанцію для того, щоб рухатися далі. І заяви США щодо підтримки курсу України на шляху до євроатлантичної інтеграції, я сподіваюся, будуть, так само на нашому боці і в питанні надання нам ПДЧ», – додала І. Фріз.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.