На варті безпеки

Напрямок: Підтримка, розвиток та популяризація реформ

Локалізація: Україна, Волинська область, Ківерцівський район, м.Ківерці

Короткий опис проекту:
Щорічно в Україні виникає до 300 НС на яких гине понад 2 тис. громадян. Потрібен перехід від нагляду і контролю до профілактики, щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій. З метою подолання існуючих проблем в Україні проводиться система заходів, щодо реформування державної служби з надзвичайних ситуацій. Відбудеться передача окремих повноважень щодо реагування на надзвичайні ситуації від державних органів до органів місцевого самоврядування. В територіальних громадах буде створено добровільні рятувальні команди. Щоб в майбутньому створювати такі команди, в нашій країні потрібно популяризувати серед дітей й молоді здоровий та безпечний способу життя; ознайомлювати з причинами та видами надзвичайних ситуацій; вивчати основи профілактики пожеж, ознайомлювати із рятувальною технікою, спорядженням; вивчати вимоги безпеки життєдіяльності та дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій. проведенні рятувальних робіт під час пожеж, повеней, зсувів, а також порятункові людей на водоймах.
Уся діяльність в проекті буде сприяти неформальній освіті молоді. Проект базується на принципах неформальної освіти, а саме: отримання різних вмінь та навичок під час практичної діяльності, удосконалення свої знання з техніки безпеки, медицини, спілкуватися з людьми, вміння працювати в групі та в команді, а якщо потрібно бути лідером. І найголовніше, отримані знання допоможуть у різних небезпечних життєвих ситуаціях.
Цей проект формує свідомого громадянина, який здатен врятувати інших, ризикувати своїм життям.
Завданням проекту є формування в юних рятувальників свідомого і відповідального ставлення до питань особистості та громадської безпеки; підготовка до розв’язання проблем безпеки та виживання і дій в умовах шкідливих і небезпечних факторів природного, техногенного, соціально-економічнного, екологічного, медичного характеру; популяризація професії рятувальника та підготовка кадрів для майбутніх добровільних рятувальних загонів.

Команда проекту:
ГО Школа безпеки та виживання дітей «Тивер» працює уже більше двох років. Організація має в оренді власне приміщення та територію біля приміщення. Координатори навчають дітей та молодь, як потрібно діяти у небезпечних ситуаціях природного, техногенного, соціально-економічного, криміногенного і медико-біологічного характеру. Формують у підростаючого покоління уміння й навички особистої та колективної безпеки, само та взаємодопомоги у будь-якій екстремальній ситуації. ГО «Тивер» налічує понад 150 членів організації. Протягом цих років було проведено більше п’ятидесяти заходів, акцій, серед них участь у місцевих, регіональних, Всеукраїнських, загальнодержавних, Міжнародних заходах. Наша організація намагається об’єднати зусилля громадськості, державних установ, влади міста з метою формування соціальної компетентності у підростаючого покоління, організації змістовного дозвілля для дітей та молоді. Для цього нами було написано та подано проекти місцевих ініціатив «Навчально-тренувальний майданчик «Під відкритим небом», та проект з «Безпеки дорожнього руху». Дві ініціативи успішно реалізовані.
Міцні, ґрунтовні знання, навики у рятувальній справі діти демонструють на міський, районних, обласних, Всеукраїнських, Міжнародних змаганнях показуючи високі результати. Команда Волинської області на Всеукраїнських змаганнях «Школа безпеки» у 2017 році посіла перше загальнокомандне місце. У Республіці Білорусь 2016 року на змаганнях «Юних рятувальників-пожежників» українська команда посіла почесне третє загальнокомандне місце. Цього року ми отримали нове запрошення, надіємось, що виступимо не менш достойно. Громадська організація співпрацює з литовськими колегами. У 2017 році ми були запрошені на едукаційний табір у Вільнюсі.
Наші юня волонтери разом із працівниками Управління ДСНС України у Волинській області та добровільного пожежного товариства Волині проводили масові заходи з навчання населення правилам безпеки на воді у рамках реалізації проекту «Молодь прикордоння: разом за безпеку» по програмі транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна на 2007-2013 роки». Повідомили в У ДСНС України у Волинській області. Аби запобігти та попередити нещасні випадки слід поглиблювати та активізувати пропаганду безпечного відпочинку на воді. Не кожна людина зі свідомістю віднесеться до правил поведінки,які написані в газетах чи озвучені за допомогою телерадіопростору. Відомо,що найкраще інформація засвоюється,коли людина сама спробує надати допомогу іншій,бо побачене своїми очима та власний досвід заслуговує більшої довіри,аніж чужі слова.
ГО «Школа безпеки та виживання дітей «Тивер» має великий потенціал у навчанні та вихованні майбутніх рятувальників, лікарів, волонтерів. патріотів своєї держави. Нашими партнерами є Ківерцівський відділ ДСНС України у Волинській області, центр екстреної медичної допомоги, влада міста, місцеві підприємці.

Бюджет проекту: 49500 грн.

Термін реалізації проекту: 3 4 червня по 28 липня 2018 року

Категорії: Конкурс проектів

1 коментар

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.