Сергій Березенко: На сьогодні вже підписано понад 3,5 млн декларацій між пацієнтами і лікарями

У «Відкритому офісі» «БПП «Солідарність» відбулася перша конференція «Імплементація програми Президента України. Медична реформа у сільській місцевості» для голів ОТГ, представників медичної галузі, членів партії “БПП “Солідарність” з Дніпропетровської, Чернігівської, Чернівецької, Полтавської та Київської областей, які беруть участь у реалізації медичної реформи.

У рамках президентської ініціативи «Медична реформа у сільській місцевості» організаційний комітет Відкритого офісу започаткував серію публічних заходів з інформування, навчання та імплементації програми. У ході заходів можна буде отримати інформацію, що саме необхідно, аби долучитися до президентської ініціативи, які етапи реформи заплановано та як вони реалізовуються. Також буде можливість отримати аплікаційні форми, нормативні документи та  роз’яснення спеціалістів щодо їхнього використання.

«З 2018 по 2020 рік буде відбуватися процес запуску медичної реформи в тому форматі, який визначений законами України. Сьогодні ми будемо говорити, як буде впроваджуватися реформа і, зокрема, як буде надаватися первинна медична допомога в сільській місцевості шляхом будівництва сучасних амбулаторій», – сказав під час виступу на конференції народний депутат України, член підкомітету Верховної Ради з питань контролю реалізації медичної реформи Сергій Березенко.

Він також нагадав, що цього року в бюджеті вперше закладено окремо кошти на фінансування первинної ланки медицини. С. Березенко повідомив, що наразі дуже активно відбувається процес підписання декларацій з лікарями. «За даними МОЗ, на сьогодні вже підписано понад 3,5 млн декларацій між пацієнтами і лікарями», – сказав С. Березенко.

С.Березенко зауважив, що мережа первинної ланки медицини у сільській місцевості складає близько 4 тис. амбулаторій і 12 тис. ФАПів. «Їхній стан просто жахливий. За нашою статистикою, лише у 28% ФАПів є водозабезпечення, у 18% всередині приміщень облаштовані санвузли, відповідним лікарським обладнанням забезпечені 20% цих закладів», – наголосив депутат. При цьому третина населення України проживає у сільській місцевості. На розвиток мережі амбулаторій у сільській місцевості виділено бюджетне фінансування на суму 5 млрд грн.

На запитання учасників конференції відповіла начальник Управління координації центрів реформ МОЗ Тетяна Орабіна.

Учасникам конференції також було надано розроблені офісом партії «БПП «Солідарність» «9 кроків імплементації проекту медичної реформи для сільської місцевості». Ці кроки передбачають підбір ділянки для нової амбулаторії, погодження проекту, визначення джерел фінансування, підбір оснащення, проведення закупівель, налагодження роботи з постачальниками, вирішення кадрових питань, впровадження системи електронної медицини, освоєння роботи в системі телемедицини.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.