Максим Саврасов: необхідно звільнити ГО від Е–декларування

Керівник секретаріату партії «БПП «Солідарність», народний депутат України Максим Саврасов заявив про необхідність звільнити громадські організації  від Е–декларування. Про це він сказав під час презентації результатів моніторингу виконання Національної стратегії в сфері прав людини, яка відбулася в рамках проекту «БПП «Солідарність» «Відкритий офіс».

«В електронному декларуванні є дуже багато різних недоопрацювань, які будуть виправлятися впродовж не одного року, і найближчим часом в першу чергу буде виправлена помилка стосовно ГО»,- сказав він. Саврасов зазначив, що рішення щодо законопроекту про Е-декларування вносилося  з голосу і тому не всі депутати вчасно розібралися, які саме поправки внесені. «Вважаю, що електронне декларування для ГО було ухвалено помилково. Після того, як більшість депутатів розібралися, які ж все- таки поправки були внесені до закону про Е-декларування, ми прийшли до того, що все ж таки є така помилка і її треба виправляти»,- додав він.

Саврасов зазначив, що таку позицію обстоює Президент України Петро Порошенко  і її поділяє вся фракція БПП.

Загалом Саврасов позитивно оцінює ухвалення закону про е-декларування.  «Вважаю, що ми пішли шляхом еволюції і зараз ми будемо відсікати все погане і залишати тільки прогресивне. Тому що електронне декларування –  це великий крок вперед»,- сказав депутат.

Уповноважений ВРУ з прав людини Валерія Лутковська  у свою чергу зазначила , що  громадським організаціям, які працюють на непідконтрольних Україні територіях, зокрема,  «Крим SOS», Кримська правозахисна група та «Донбас SOS», ризиковано заповнювати Е-декларації, оскільки вони покажуть своїх співробітників, що загрожуватиме і цим людям, і самій організації, а також унеможливить отримання необхідної інформації.

 

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.