Лев Парцхаладзе: Міністерство регіонрозвитку розробило проект сучасних медичних амбулаторій у сільській місцевості

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ  розробило проект сучасних медичних амбулаторій у сільській місцевості.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ України Лев Парцхаладзе на круглому столі з питань практичної реалізації медичної реформи за участі народного депутата від БПП Сергія Березенка, представників МОЗ та експертів «Реанімаційного пакету реформ» в рамках проекту «БПП «Солідарність» «Відкритий офіс».

«Ми  розробили кілька варіантів типових проектів амбулаторій для сільської місцевості, які ще будуть допрацьовуватися. Є проект із розрахунку на 2 лікарів первинної медичної допомоги із житловим приміщенням для лікаря та на 5-7 лікарів первинної медичної допомоги без житла»,-  сказав Парцхаладзе.

За його словами, будівництво здійснюватиметься за сучасними технологіями, зокрема, за допомогою пінобетону та каркасу. «За наявності фундаменту амбулаторія може з’явитися за 2 дні, а прослужити – 50-70 років», – додав Парцхаладзе.

Він також повідомив, що будівництво нової амбулаторії «під ключ» обійдеться у близько 9 тис. грн за квадратний метр. « За підрахунками, звести нову будівлю амбулаторії переважно дешевше, ніж відремонтувати стару в незадовільному стані. Крім того, це однозначно ефективніше, оскільки в новому проекті враховані сучасні енергозберігаючі технології», – сказав Парцхаладзе.

Він також повідомив, що проведений міністерством аналіз роботи амбулаторій в сільській місцевості засвідчив незадовільний стан сучасних фельдшерсько-акушерських пунктів, зокрема,  у 72% амбулаторій  відсутня вода у приміщенні.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.