Олександр Ябчанка: «БПП «Солідарність» може допомогти у впровадженні медреформи на рівні органів місцевого самоврядування

«БПП «Солідарність» може допомогти у впровадженні медичної реформи на рівні органів місцевого самоврядування. Про це сказав керівник напрямку охорони здоров’я «Реанімаційного Пакету Реформ» Олександр Ябчанка на круглому столі з питань практичної реалізації медичної реформи за участі народного депутата від БПП Сергія Березенка, представників МОЗ та експертів «Реанімаційного Пакету Реформ» в рамках партійного проекту «Відкритий офіс».

«Де ви можете бути максимально задіяні і ефективні – це у процесі імплементації медичної реформи на рівні органів місцевого самоврядування. Ваша допомога була б дуже корисною, оскільки БПП має своїх представників в місцевих радах», – сказав Ябчанка.

За його словами, ключовою консолідуючою ідеєю в наступному році  мало б стати те, що реформа системи охорони здоров’я абсолютно реальна, просто кожен має зробити свою частину роботи.  Ябчанка вважає, що першу хвилю автономізації лікувальних закладів було б доцільно провести у першому кварталі 2018 року. «Яка роль партії? Ухвалення рішень там, де ви маєте більшість. Друге – це адвокація рішень там, де ви просто можете спілкуватися з представниками інших фракцій і пояснювати їм, навіщо це потрібно. І третє – це  момент моніторингу»,- сказав Ябчанка.

Він також наголосив на важливості громадського контролю за впровадженням медичної реформи.

«Громадські і пацієнтські організації є тим драйвером на місцях, які можуть прийти на засідання Ради і запитати, наприклад, чому не підготовлений статут, чому не винесено на голосування рішення щодо реорганізації закладу, а з іншого боку вони можуть моніторити рішення місцевих рад»,- додав Ябчанка.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.