Дмитро Шимків: Відповідальність за кіберзахист державних структур несуть їхні керівники

Відповідальність за кіберзахист державних структур несуть їхні керівники. Про це сказав заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків на Міжнародній конференції «Захист критичної інфраструктури від кіберзагроз» в рамках проекту «БПП «Солідарність» «Украіна – Солідарність – НАТО».

«Сьогодні, коли ми говоримо про кіберзахист в країні, ми нарешті повинні побачити відповідальність кожної посадової особи, яка очолює той чи інший державний орган. Коли ми говоримо про кіберзахист країни, це, в першу чергу, особиста відповідальність кожного державного чиновника за власну гігієну, а керівника відповідного органу – за захист всієї структури», – сказав Шимків.

«Поки кожен орган не зробить це своєю особистою відповідальністю на рівні керівника, міністра, генерального директора, у нас буде друшлякова кіберінфраструктура в державних органах України… Папірцями кіберзахист не робиться», – додав Шимків.

Він вважає незадовільною сьогоднішню ситуацію з кіберзахистом в країні.

«Якщо дивитися на різні компоненти сьогоднішнього кіберзахисту в Україні, це вкрай незадовільно», – зазначив Шимків.

Він закликав серйозно поставитися до питання кіберзахисту. «Є багато фактів агресії проти України… Я б закликав критично поставитися до цього питання, на жаль, ми дуже ретельно ставимося всі до фізичної безпеки, не розуміючи, яку роль відіграє критична інфраструктура і взагалі кібербезпека в сучасному світі», – сказав Шимків.

Він також зазначив, що у парламенті ухвалений закон лише про інформаційну критичну інфраструктуру.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.