Олександр Ябчанка: Медична реформа вперше вводить чіткий перелік послуг, які будуть покриватися державою

Медична реформа вперше вводить чіткий перелік послуг, які будуть покриватися державним коштом.

Про це сказав в ході дискусії «Розвінчання топ 10 міфів про медичну реформу» радник в.о. міністра охорони здоров’я Олександр Ябчанка. Дискусія відбулася в рамках проекту БПП «Солідарність» «Відкритий офіс».

«Медицина стане платною? Ні, медицина стане зрозумілою, тобто буде зрозуміло скільки в програмі державних гарантій може забезпечити держава, а скільки має забезпечити громадянин», – сказав Ябчанка.

За його словами, з 2020 року вся система охорони здоров’я має перейти на нову модель фінансування. «Важливо не тільки скільки грошей виділяється на систему охорони здоров’я, важливо, як ті гроші в системі використовуються. Сьогодні вони використовуються в найнеефективніший спосіб», – додав Ябчанка.

Він зазначив, що на сьогодні держава обіцяє пацієнту у державних комунальних закладах охорони здоров’я безоплатну медичну допомогу, проте коли пацієнт туди приходить, то 95% медикаментів він купує з власної кишені.

«Скільки він залишає за так званими неформальними платежами не знає ніхто. За найскромнішими підрахунками, це ще один бюджет медицини», – додав Ябчанка.

За його словами, суть медичної реформи полягає в тому, щоб дати абсолютно конкретні гарантії отримання громадянами медичних послуг.

Ябчанка пояснив, що Кабінет міністрів має розрахувати що саме буде входити в гарантований пакет медичних послуг.

«Для того, щоб розрахувати гарантований пакет медичних послуг треба три показники: треба розуміти скільки у нас на це є грошей, треба розуміти що скільки коштує і треба розуміти скільки нам тих послуг потрібно. Зараз з цих трьох показників у нас є те, скільки грошей ми витрачаємо на систему охорони здоров’я, ми не знаємо вартість послуг, ми не знаємо реальну потребу в послугах серед населення. Це завдання Кабінету міністрів до кінця 2019 року, оскільки з 2020 року вже має бути вирахуваний гарантований пакет медичних послуг», – сказав Ябчанка.

За його словами, після того як Кабмін визначить, що входить в гарантований пакет медичних послуг, Верховна Рада має проголосувати за програму державних фінансових гарантій. «Я називаю цю реформу вакциною від популізму. Чому? Тому, що Верховна Рада не зможе ухвалити той пакет, який не буде підтриманий реальним бюджетом. Яка ситуація на сьогодні? Зараз держава обіцяє безоплатну медичну допомогу, а виділяє на це грошей 2,6% ВВП, якщо рахувати з місцевими бюджетами – до 3,5% ВВП. Зрозуміло, що цього недостатньо. За два з половиною десятки років ми живемо в системі популізму, коли держава обіцяє одне, фінансує інше, а на практиці виходить ще інше», – додав Ябчанка.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.