Валентина Березіна: В Україні спостерігається позитивна тенденція щодо всиновлення дітей

В Україні спостерігається позитивна тенденція щодо всиновлення дітей. Про це сказала під час інтерв’ю начальник відділу усиновлення та сімейних форм виховання Служби у справах дітей та сім’ї Київської міської державної адміністрації Валентина Березіна. Інтерв’ю відбулося в рамках проекту «БПП «Солідарність» «Відкритий офіс».

«На сьогодні сім’ї, які не можуть мати біологічних дітей, не приходять з запитом виключно на усиновлення новонародженої дитини, є більше запитів кандидатів-усиновлювачів на дітей дошкільного віку, 3- 5 років», – сказала вона. Березіна припускає, що це пов’язано з тим, що усиновлювачі не хочуть іти у відпустку по догляду за дитиною, щоб не зашкодити кар’єрі.

Березіна повідомила, що усиновлювач має право на одноразову відпустку одразу після усиновлення дитини терміном 56 календарних днів, а якщо усиновлюють двох дітей, то 72 календарних дні. «Ми завжди радимо цією відпусткою скористатися, бо якою б там не була кар’єра, дитині, яку взяли в сім’ю, дуже важливо розуміти, що її знову не віддають кудись, що її прийняли», – сказала Березіна.

Вона повідомила, що на сьогодні є багато кандидатів-усиновлювачів, які  готові усиновити двох дітей дошкільного віку. «Є така тенденція в Києві, і, я сподіваюся, що в Україні, коли з’являється дитина віком до 10 років, і якщо вона не має серйозних захворювань, то впродовж 2-3 місяців однозначно таку дитину заберуть у сім’ю», – додала Березіна.

За її словами, складніше влаштувати в сімейні форми виховання групу дітей, дітей з особливими потребами та дітей старше 12 років.

Крім того, Березіна повідомила, що кандидати на усиновлення дитини можуть звернутися до психологів і пройти відповідні тренінги.

«На сьогодні у нас ще не є обов’язковим навчання для кандидатів-усиновлювачів, але вже розроблена відповідна програма, запущені нормативні документи для затвердження… Програма вже опробована в Києві і в порядку експерименту впродовж 2 років до 90% кандидатів-усиновлювачів ми мотивуємо проходити тренінг, це дуже важливо як для них, так  і дитини, яка буде в сім’ї», – додала Березіна.

Вона зауважила, що дуже часто у кандидатів-усиновлювачів під час тренінгів виявляються «якісь свої власні глибинні проблеми» і важливо розібратися з особистими проблемами до того, як ухвалювати рішення про всиновлення дитини. «Я вважаю досягненням, коли за результатами навчання люди ухвалюють рішення відкласти цей процес на рік і вирішити свої проблеми або взагалі відмовляються від ідеї усиновлювати дитину, тому що найгірше, коли вже дитина в сімі’ї і її повертають», – додала Березіна.

Вона повідомила, що в Києві тренінги розраховані на 40 годин, заняття відбувається один раз на тиждень, але повний день. «Навчання відбувається не в форматі лекцій, а в форматі тренінгу. Це група від 15 до 20 осіб, максимум до 25, які займаються в інтерактивному режимі», – сказала Березіна.

Вона також повідомила, що для проходження тренінгу в областях можна звертатися в обласні та районні центри соціальних служб, оскільки посад психологів у службах у справах дітей немає. У Києві з питань тренінгів можна звертатися до Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді на вул. О.Довженка, 2 або до Міського центру дитини при службі у справах дітей м. Києва по вул. Дегтярівській, 3 А. Крім того, у «Фейсбуці» також є групи прийомних батьків, де консультують психологи.

У свою чергу менеджер відділу розробки тренінгових програм МГО «Міжнародний центр розвитку та лідерства» Анастасія Новгородська повідомила, що батьки-усиновлювачі, яка хочуть пройти тренінг в організації,  можуть через сторінку організації у «Фейсбуці» зв’язатися з тренінг-директором, який надасть відповідні  консультації. «Є декілька тренінгів для спеціалістів і для батьків-усиновителів. Навіть якщо людина не з Києва, а з регіону, цей тренінг може відбутися в будь-якому місті», – додала Новгородська.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.