Володимир Прокопів: Громадський бюджет стає дедалі популярнішим серед киян

Громадський бюджет стає дедалі популярнішим серед киян. Про це сказав секретар Київської міської ради, заступник міського голови Володимир Прокопів під час «Public Talks. Київ – місто майбутнього». Захід відбувся в рамках проекту «БПП «Солідарність» «Відкритий офіс».

«Якби ми провели соціологічне опитування, то порівняно з мінімальною довірою у декілька відсотків до Громадського бюджету на початку його реалізації зараз ми маємо довіру в сотні разів більшу. Я не бачу іншого інструменту збільшення довіри до Громадського бюджету, ніж якомога більше реалізованих проектів», – сказав Володимир Прокопів.

Він також повідомив, що Положення про Громадський бюджет зазнає змін.

Секретар Київради зазначив, що були пропозиції вдосконалити Положення від авторів проектів. «Коли ми назбирали достатньо пропозицій, без жодних вагань визнали, що механізм працює недосконало і пропозиції є конструктивними. Ми відкриті до співпраці задля ефективної роботи на користь Громадського бюджету», – додав В. Прокопів.

Він також зазначив, що основними лобістами розвитку Громадського бюджету в Києві є самі кияни.

«Як колективи авторів, вони об’єднуються в групи, в товариства, і інформація розповсюджується надзвичайно швидко. Важко знайти людину, яка не знає про Громадський бюджет», – зауважив Прокопів.

За його словами, з часом планується надавати пріоритет інноваційним проектам. «Думаю, що не варто адміністративними методами вказувати громадянам, що треба більший наголос робити на проекти розвитку, ніж на проекти облаштування інфраструктури. Сподіваюся, з часом ми до цього дійдемо якраз завдяки розумінню авторів, що важливішим є розвиток, а такі проекти, як облаштування набережної чи будівництво бювету мають забезпечуватися силами міського бюджету», – додав В.Прокопів.

Він вважає найкреативнішим проектом Громадського бюджету, який уже реалізований – «Київ заговорить англійською». «Це важливо для того, щоб мати можливість на рівних працювати з нашими закордонними партнерами. Я знаю, наскільки цей проект продуманий, ефективний і дає дуже позитивний ефект», – підкреслив В.Прокопів.

У свою чергу керуючий справами секретаріату Київської міської ради Ігор Хацевич повідомив, що наприкінці 2017 року були сформовані робочі групи з напрацювання змін до Положення про Громадський бюджет. «Зараз всі ці зміни узагальнюються і думаю, на початку лютого буде сформований документ щодо внесення змін до Положення», – сказав він.

Зокрема, за словами І.Хацевича, автори проектів Громадського бюджету пропонують перейти від формулювання «автор громадського проекту» до «команда авторів». «Одному дуже важко просувати свій проект і добиватися його реалізації, є потреба об’єднуватися, створювати сильні команди авторів, які зможуть робити промоції проекту, щоб він набрав необхідні голоси і став переможцем, а по-друге, буде набагато простіше відслідковувати його реалізацію», – додав він.

І.Хацевич також повідомив, що змінами до Положення про Громадський бюджет передбачається виділення коштів на інформаційну кампанію з міського бюджету.

 

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.