Катерина Проноза: В Україні дуже гостро стоїть проблема постконтузійного синдрому бійців АТО

В Україні дуже гостро стоїть проблема постконтузійного синдрому бійців АТО. Про це сказала під час інтерв’ю спеціаліст по роботі з психотравмою військових та з психологічного супроводу їхніх родин Центру травматерапії «Повернення» Катерина Проноза. Інтерв’ю відбулося в рамках проекту «БПП «Солідарність» «Відкритий офіс».
«Проблема дійсно стоїть дуже гостро… Було проведено соціологічне дослідження, яке засвідчило, що понад 60% людей, які взяли в ньому участь, мали таку проблему як контузія», – сказала Проноза.

Вона повідомила, що Українська військово-медична академія спільно з Інститутом нейрохірургії Національної академії медичних наук України проводить обстеження ветеранів АТО, добровольців та волонтерів, які зазнали контузії внаслідок бойових дій на Сході України.
«У результаті обстеження людина може отримати діагностику власного стану щодо наявності постконтузійного синдрому. Якщо в подальшому вона буде звертатися до лікарів, то у неї вже буде весь перелік обстежень», – сказала Проноза.

Вона також зазначила, що у лікуванні людей з постконтузійним синдромом дуже важливою є підтримка родини. «Родинний супровід є дуже важливий. У першу чергу родина має розуміти, що відбувається з людиною, яка зазнала контузії. Така людина може бути більш агресивною, дратівливою, у неї може погіршитися слух та зір», -додала Проноза.

Вона також зазначила, що на сьогодні відсутнє фінансування для проведення роботи з проблематики постконтузійного синдрому. «Якщо ви побачите кількість звернень до нас і кількість тієї роботи, яка була зроблена, то будуть виникати однозначні думки, що ця програма підтримується або державою, або якимось фондом. Ні, у нас немає жодного гранту, нам за це ніхто не платить, кожен з нас виконує цю роботу в рамках своїх службових можливостей і своєї громадянської ініціативи та активної позиції», – сказала Проноза.

За її словами, держава має більше уваги приділяти питанням допомоги бійцям АТО при постконтузійному синдромі. «Доцільно, щоб держава більше уваги приділяла цьому напрямку, оскільки він є запорукою подальшого благополуччя держави в цілому», – сказала Проноза.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.