Віктор Пинзеник провів зустріч з молоддю на тему взаємодії уряду і парламенту

Народний депутат від БПП Віктор Пинзеник зустрівся зі студентами-практикантами 3 курсу спеціальності «Політологія» денної форми навчання філософського факультету КНУ ім. Т.Г. Шевченка. Тема зустрічі – «Взаємодія уряду і парламенту».

Захід відбувся в рамках проекту «БПП «Солідарність» «Відкритий офіс». Під час зустрічі обговорювалися питання щодо ролі уряду і народних депутатів в підготовці законопроектів, перспективи гривні, молодіжного кредитування, ухвалення бюджету країни.

Пинзеник зазначив, що на розгляд парламенту вноситься дуже багато законопроектів і у депутатів бракує часу на їх належний розгляд. «Цей парламент поб’є український рекорд всіх парламентів за кількістю законопроектів. Ви знаєте, скільки законопроектів у парламенті? Понад 10 тисяч», – сказав він.

За його словами, понад 90% законопроектів, які є у парламенті, підготовлені народними депутатами. Але Пинзеник переконаний, що законопроекти має готувати уряд.

«У нас ніколи не буде руху вперед, якщо буде багато центрів вироблення рішень, а такий центр може бути один – уряд. Законопроекти має готувати уряд, бо це єдиний центр», – сказав він.

Пинзеник повідомив, що свого часу подав законопроект, який забороняв депутатам більшості напряму подавати законопроекти. «Якщо депутат більшості хоче подати законопроект, він подає його в уряд і якщо уряд дає «добро», то він іде на розгляд. Ця норма стосувалася тільки депутатів більшості. Проте депутати мене не зрозуміли», – додав Пинзеник.

Обговорюючи питання щодо підготовки закону про держбюджет, Пинзеник зазначив, що його підготовкою має займатися Кабінет міністрів.

«Депутати не повинні втручатися в бюджет, бюджет має готувати виключно Кабінет міністрів України, робочим органом для підготовки такого документа має бути Міністерство фінансів. Що можуть депутати? Вони мають право сказати «так» або «ні» бюджету. Але це не означає, що депутати не мають право робити поправки», – сказав Пинзеник.

«На цей рік гроші поділені законом, який називається законом про держбюджет на 2018 рік. Візьміть порядок денний будь-якого парламентського тижня, що в цьому порядку? Кожен день депутати далі ділять бюджет: вони або ухвалюють закони, які збільшують видатки, або ухвалюють закони, які зменшують доходи, тобто руйнують бюджет. У нас є пряма заборона розгляду закону, якщо він зачіпає доходи і видатки. Колись ця норма діяла, зараз вона не діє», – сказав Пинзеник. При цьому він зазначив, що, наприклад, в Польщі депутати не можуть змінити ухвалений держбюджет «ні на один злотий».

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.