У Відкритому офісі «БПП «Солідарність» відбувся Вечір пам’яті першого Голови Кримської Народної Республіки Номана Челебіджіхана

У Відкритому офісі «БПП «Солідарність» відбувся Вечір пам’яті першого Голови Кримської Народної Республіки та першого Муфтія мусульман Криму, Литви, Польщі та Білорусі Номана Челебіджіхана.

У заході взяли участь народний депутат України, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, члени Меджлісу кримськотатарського народу, дипломати, представники діаспор, а також громадські активісти, політики та культурні діячі.

«Сьогодні річниця сумної події – вбивства Номана Челебіджіхана  23 лютого 1918 року. З часу проведення першого Курултаю у 1917 році кримські татари піднялися на той рівень, якого вони не залишали – це рівень усвідомлення себе нацією, яка ніколи не має кинути боротьбу за своє майбутнє. Усім кримським татарам вдалося вкорінити думку про те, що ти можеш бути у вигнанні, на чужій землі, але ти ніколи не маєш забувати, що в тебе є Батьківщина і ти маєш туди повернутися. Нам батьки казали, що ми обов’язково повернемося і будемо жити на Батьківщині, і це було закладено Номаном Челебіджіханом і першим Курултаєм», – сказав  Р. Чубаров.

У свою чергу М. Джємілєв зазначив, що Номан Челебіджіхан – це символ для кримськотатарського народу. «Він є автором гімну кримськотатарського народу. Це взірець, приклад для молоді. Значущість таких мужніх людей, патріотів, особливо відчувається  в критичні моменти для народу і зараз кримськотатарський народ переживає саме такі нелегкі часи окупації, репресій, нам дуже потрібні такі люди, як Номан Челебіджіхан», – додав він.

Керівник Секретаріату партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Максим Саврасов зазначив, що кримські татари завжди були невід’ємною частиною України і завжди поважали її  суверенітет. «Сьогодні для нас честь розділити цей вечір разом з Вами», – сказав він.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.