Станіслав Куценко: Завдяки новому закону про сплату аліментів відбулось багато позитивних зрушень

Завдяки новому закону, який передбачає обмеження для неплатників аліментів, відбулось багато позитивних зрушень в питанні захисту прав дітей.

Про це сказав керівник київського міського управління юстиції Станіслав Куценко під час зустрічі на тему: “Шлюб та навколошлюбні справи». Зустріч відбулася в рамках проекту «БПП «Солідарність» «Відкритий офіс».

Куценко нагадав, що 6 лютого 2018 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів”.

«Зараз завдяки цьому закону ми маємо досить багато позитивних зрушень, коли одним платежем сплачуються великі заборгованості по аліментах. Чому? Тому що ми створили систему стримувань і противаг, коли людина, а найчастіше це батько, не хоче сплачувати борги по аліментах, він отримує дуже швидке покарання», – сказав Куценко.

За його словами, перш за все – це позбавлення права виїзду за кордон, позбавлення права керувати транспортним засобом на строк від 3 до 6 місяців. Крім того, батько або матір, з якою не проживає дитина, уже не може заборонити тому,  хто залишився з дитиною, поїхати за кордон на відпочинок або на лікування. «Раніше цим питанням маніпулював той з подружжя, який пішов з сім’ї», – додав С. Куценко.

Він повідомив, що згідно нового закону, боржника по аліментах тепер можна направити на громадські роботи.

«Коли у того, хто заборгував по аліментах, нібито не має коштів, таку людину можна направити на громадські роботи. Є постанова державного виконавця, вона направляється в суд і суд визначає, які громадські роботи може виконати, наприклад, батько. Це може бути прибирання вулиць, під’їздів…Таким чином, якщо боржник говорить, що у нього не має коштів, він виконує дві позитивні функції: він і прибрав своє місто, і кошти, які заробив, ідуть на утримання дитини», – сказав С. Куценко.

Він також зазначив, що завдяки дії цього закону вже є позитивні тенденції. «Є цікаві випадки, коли дальнобійників просто не випускають на роботу за кордон, тоді вони приходять і ледь не готівкою приносять всі кошти колишній дружині», – додав Куценко.

Він пояснив, що в такому випадку необхідно звернутися до державної виконавчої служби, сплатити борг і перевірити, «що вас більше немає в Єдиному реєстрі боржників і тоді спокійно їхати працювати за кордон».

«Наразі мета закону досягнута – люди почали сплачувати аліменти. Сподіваюсь, що до кінця року ми проблему з боргами по аліментах вирішимо. Це  600 тис. незакритих проваджень в Україні», – повідомив С. Куценко.

За його словами, найбільший «рекорд» сплати аліментів – 164 тис. грн одним платежем.

«Найголовніше, що люди, які заборгували по аліментах, потрапляють на дошку ганьби, це така наша назва для Єдиного реєстру боржників. Туди потрапило багато політиків та державних діячів, вони не хотіли там бути і тому швидко погасили свої борги. Раніше вони використовували іншу тактику – дзвонили, тиснули на виконавчу службу для того, щоб не сплачувати аліменти», – додав С. Куценко.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.