Сергій Березенко: Перешкодою для реалізації медичної реформи є політизація цього процесу

Заступник керівника фракції БПП, член Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Сергій Березенко вважає, що перешкодою для імплементації медичної реформи є політизація цього процесу.

Про це він сказав під час публічної лекції у рамках проекту «Public Talks «Quo vadis: майбутнє реформ».

«Якщо говорити про цю реформу, то вона обов’язково необхідна, але є велика кількість людей, які політизують цей процес. Мені здається, що ті, хто політизують, є перепоною в реалізації цієї реформи», – сказав Березенко.

«Політики і люди  мають зрозуміти, що ми це робимо не для того, щоб виграти чергові вибори, реалізація реформи – це рутинний, щоденний процес, це 5 – 7 років, які будуть необхідні, щоб його запустити повною мірою… Ми це робимо для майбутніх поколінь», – додав Березенко.

При цьому він зауважив, що люди, які політизують процес медичної реформи, не пропонують жодної альтернативи.

«Вважаю, що якщо суспільство повірить в те, що така реформа є правильною, що вона веде нас до європейської і світової моделі охорони здоров’я, то ніяких перешкод не буде. Я вірю в ту команду, яка зараз працює», – сказав Березенко.

Він також зазначив, що має бути високий рівень імплементації цієї реформи. «Має бути 100% командна гра, а у нас, на жаль, на сьогодні суспільство поділене. Мені здається, що все-таки переважна більшість суспільства вважає, що ця реформа необхідна, тому що, якщо ти вже на дні, то від дна можна тільки відштовхнутися вгору. Тому ті, хто хвилювалися і казали, що ви зруйнуєте стару систему Семашка і нічого не побудуєте, то я вважаю, що нема вже чого руйнувати», – додав він.

Березенко переконаний, що реформи, які ухвалюються, мають бути «настільки глибинні, щоб їх не можна було легко відкотити назад».

«Якщо ми зможемо ще два роки працювати над медичною реформою, то ті підвалини, які будуть закладені, це вже буде фактично каркас будівлі, він буде настільки міцний, що вже назад до системи Семашка не повернутися», – сказав він.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.