Сергій Березенко закликає керівників органів місцевого самоврядування інвестувати гроші бюджетів розвитку в розбудову громад

Заступник керівника фракції БПП Сергій Березенко закликає керівників органів місцевого самоврядування не тримати гроші бюджетів розвитку на депозитах у банках, а інвестувати їх у розвиток громади.

Про це Березенко сказав під час публічної лекції у рамках проекту «Public Talks «Quo vadis: майбутнє реформ», яка відбулася у Відкритому офісі «БПП «Солідарність».

«На рахунках зараз величезні гроші, особливо не у ОТГ, а у мерів. На сьогодні загальна сума депозитів, якщо я не помиляюся, 13 чи 14 млрд грн, лежить на рахунках, відсотки з яких заробляє місцева влада», – сказав Березенко.

За його словами, деякі керівники органів місцевого самоврядування виявилися не готовими розпоряджатися збільшеним в результаті реформи децентралізації місцевим бюджетом і з ними треба проводити відповідну роботу.

Березенко нагадав, що за результатами децентралізації ОТГ мають бюджет в 2018 році 9,3 млрд грн.

«Три села об’єдналися і обрали голову ОТГ, він підписував собі зарплатну відомість в сільраді, і тут у нього з’явилося до тих 800 тис. гривень, якими він керував багато років, ще додатково 9 млн гривень, і перша його думка, що мене точно посадять. Як захистити себе, давай поставлю на депозит, по-перше, щось зароблю. Державні гроші просто мертво лежать. Це був серйозний психологічний бар’єр, ми зараз з ними працюємо, показуємо програми, робимо методички, де покроково розписано – береш гроші, несеш у компанії, які готові тобі побудувати дитячий садочок і так далі», – сказав він.

Березенко також вважає, що на сьогодні децентралізація змінює свідомість тих людей, хто активно включився в цей процес.

«Ми ще не подолали бар’єр, хоча на сьогодні в цих понад 600 ОТГ вже проживає 6 млн людей… це вже підходить до 50% всього сільського населення, яке буде проживати в ОТГ. Треба ще рік-два для того, щоб там з’явилися справжні господарі, які вже ніколи просто так не віддадуть контроль над цією територією. Для влади це дуже великий плюс, тому що влада передає не тільки повноваження, але і відповідальність», – сказав Березенко.

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.