Домашнє насильство робить з України країну-жебрака

Про це під час дискусійної платформи «Втомилися мовчати! Запобігання та протидія ґендерно-обумовленому насильству проти жінок» на Першому Українському Жіночому Конгресі заявила народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка», Голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Ірина Суслова.

Депутат озвучила економічні втрати держави від домашнього насильства:

«Окрім психологічного аспекту, є ще й економічний фактор, про який я хочу сьогодні говорити. Домашнє насильство робить з України країну-жебрака, бо коштує нам на рік величезної суми. Уявіть собі, 208 млн доларів! Це майже бюджет міста Одеса. Лише через непрацездатність жінок, потерпілих від насильства, українська економіка втрачає 2,4 млн доларів на рік, а також Україна витрачає 14, 5 млн доларів на те, щоб попереджувати факти домашнього насильства.

23795029_163044840969548_6375138152087972440_n

За даними аналітиків, вкладання одного долара у попередження фактів домашнього насильства призведе до економії в майбутньому (від 5-20 дол)», – сказала Суслова.

Вона також зазначила, що песимістичну картину ускладнює війна на Сході України

«На непідконтрольних територіях рівень насильства щодо жінок в рази перевищує середні показники по країні. Військові, не отримуючи психологічної допомоги, повертаються до своїх родин та часто зриваються на рідних та близьких. Тому на Конгресі буде напрацьований комплексний документ, з яким ми зможемо боротися з домашнім насильством», – відзначила депутат.

Ірина Суслова також закликала Парламент ратифікувати Стамбульську конвенцію: «Ми зможемо створити дієву систему, яка запобігатиме поширенню домашнього насильства. Ми дізнаємось точну цифру постраждалих жертв. Ми створимо систему комплексної допомоги жертвам домашнього насильства, відкриємо лінію довіри, юридичну підтримку постраждалим, захистимо дітей – свідків насильства».

Категорії: Новини

Опублікуйте ваші думки

Закрити

Приєднатись

Чи хотіли б ви побачити наш новий відкритий офіс? Будь ласка, заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з вами якнайшвидше.